3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
Leírása alapján arra gondolok, hogy növényét túlöntözte. A klívia a pangó vizet és a tűző napfényt nehezen viseli, ezen kívül szinte elpusztíthatatlan. Sötétzöld lombja felett nyíló narancsszínű virágai legalább egy hónapig pompáznak, ha hűvös környezetben tartjuk a növényt. A régi fajták már a tél végétől elkezdenek virágozni, a széles levelű belga klíviák például már november végétől hozzák virágaikat. A korai virágzás feltétele azonban a megelőző két hónapos hideghatás (10 C-fokon). Bővebben olvashat neveléséről a Klívia - a mindenttűrő virág című cikkben.
A szerencsebambusz kétségtelenül sokat tűrő növény, azért a végtelenségig nem tartható. Ennek legfőbb oka a klóros, és általában túl kemény csapvíznek "köszönhető". Talán megmenthető a növény, ha az említett lyukak felett levágja a szárat és újra kigyökerezteti. Ha újabb gyökeret növesz, földbe ültetve akár mint egy "rendes" szobanövényt is tarthatja.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A növény sajnos bajban van, valószínű a túllocsolás(téli időszakban nem kell öntözni, majdnem szárazon telel) miatt gombás fertőzés lépett fel. Azonnali gombaölőszeres permetezés javasolt, a már elbarnult bulbát azonnal ki kell vágni a növényből. Öntözését leállítani,csak spriccelni!