3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
Kedves Kis Virág! A tünetek alapján több károsító is lehet. Köztük a leggyakoribb a gyapjas pajzstetű, de lehet ezen kívül még vértetű is. Kérdés, hogy a gyapjas pamacsok összenyomása után vörös, sárga, vagy zöld váladék jelenik meg. Kezelési javaslat (bármelyik faj is károsít), a növény elhelyezkedésétől függően: - 1%-os káliszappanos oldattal lemosás vagy lemosás szerű permetezés (zárt térben is alkalmazható). A lemosás szivaccsal is történhet. Előnye a gyors hatás, és teljesen veszélytelen. A lemosás teljes felület kezeléssel történjen. - Bio-Sect -es lemosó permetezés. - Actara-rovarölő szeres beöntözés (csak szabadban vagy zárt termesztő berendezésben végezhető). Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Hogyan védekezzünk a pajzstetvek ellen?
Kedves Tamás! Nagyon bonyolult és nehéz kérdést tett fel, amit az oldal korlátai miatt nem tudok megválaszolni most! Nagyon sok kérdést vet fel: mikor legyen betakarítható, milyen talaj és tápanyag igények vannak, illetve kellenek, mennyire lehessen eltárolni, mennyire legyen ellenálló stb. Javaslom, hogy a http://burgonya.hu oldalon tájékozódjon, mert ez tényleg egy nagy lélegzetvételű téma, nem egyszerű. Az ajánlott bőtermő fajták, amiket javaslok: "Pannónia" (tenyészideje: 98 nap), " Cleopátra", "Katica", "Góliát".
Kedves Kajtár Antal! A cikkünkben szereplő Freeze-Pruf szert Magyarországon még nem forgalmazzák, legalábbis mi nem tudunk róla (ennek több oka is lehet). Ha esetleg van külföldön élő ismerőse, akkor kérdezze meg őket, hogy beszerezhető-e.
Kedves Ildikó! A képen egy viaszvirág (Hoya carnosa) látható. Az oldalon van egy jó cikk erről: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/viaszvirag-hoya-carnosa/532/
Kedves G. Judit! Érthető, hogy a Kalmia latifolia virágzó példányának látványa lenyűgözte. Elméletileg a mi éghajlatunkon megmarad, de kifejezetten savanyú talajt igényel, ennek hiányában nem érdemes kísérletezni vele. (Az ültetőgödör talajcseréje csak átmeneti megoldást jelent.) Az ország nyugati felén, botanikus kertekben, gyűjteményes kertekben lehet találkozni egy-egy példánnyal. Javaslom, hogy olyan kertészetekben -esetleg a FLORA HUNGARIA nagybani virágpiacon- érdeklődjön, amelyek rendszeresen importálnak növényeket, így talán sikerül beszerezni. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő