3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
Nem írja, hogy milyen tölgy - ami azért nem mindegy. Mert, ha magyar tölgy, akkor az kedveli a meszes talajokat, sovány talajban is szépen fejlődik. Napfényes helyre ültessük. Elég, ha annyira öntözzük, hog yne legyen nagyon száraz a talaja. Ha viszont mocsári tölgy, akkor az vízigényes fa, laza, jó vízelvezetésű talajokat kedvel, mészérzékeny. Napos, félárnyékos helyre ültessük. Várostűrő.
Kedves Csilla, A jelenség káliumhiány vagy általános tápanyaghiány lehet, (ami abból adódhat, hogy a magnólia számára túl meszes talajból a növény nem tudja felvenni a káliumot). A magnólia enyhén savanyú talajt igényel, ezért savanyú tőzeggel kevert talajba ültethető és lágy vízzel öntözendő. Általános tápoldat is javasolt. Ha túl meszes, kötött a talaj, jó lenne a talajcsere.
Kedves Zsuzsanna! A bogarakat a következő szerekkel ajánlom permetezni: - Karate 2,5 WG - Mospilan 20 SG, -Vektafid A A kezelést meg kell ismételni többször; 1-2 hetente.
Egyszerűen szárítása meg a meggyszárat, szárítást követően kitűnő tea készíthető belőle. Gyönyörű aranysárgaszínű, ízesítést nem igényel. A szárított meggyszár sokáíig eláll, télen is készíthet belőle teát.
Kedves Olvasónk, Sajnos a mézvirágot a Káposztabolhák is szeretik, ez az apró fekete pattogó bogár képes úgy megrágni az alissumot, hogy csak a száraz hajtások maradnak belőle. Kártételét korán észre lehet venni, mert a leveleire apró lyukakat rág. Szerencsére bármelyik rovarlőszer elpusztítja, így érdemes még a fertőzés kezdetén megpermetezni. Rovarölő szerek:Fendona 10 EC 0,01-0,02 %, Karate 5 EC 0,03 %, Decis 2,5 EC 0,04 % Hagyományos, öko védekezés: Ragadós csapdák (olajos, mézes, ragasztós): Méz és ragasztócsík a földibolhák ellen Fogj egy szélesebb, olyan 50 cm hosszú deszkát, azt kend be enyv-el(lép), vagy ha nem vagy méregellenes ragasztóval és húzd el a sorok felett(a föld fölött tartva ragasztóval lefele). Az elugró bolhák ráragadnak. Gyorsan tegyél ki étkezési olajjal alaposan kikent fehér tányérokat, az aljában legyen vastagon! Beleugrálnak és benn ragadnak.