3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
Üdvözlöm! A tünetek atka jelenlétére utalnak. Ezek nagyon pici szívó kártevők, szabad szemmel alig láthatóak! Javaslom, hogy permetezze le a növényeket és -ha lehet- az egész kertet Nissorun 10 WP nevű szerrel, ez megöli a petét, lárvát és a kifejlett rovart is. A permetezést meg kell ismételni 7-9 naponta, összesen háromszor.
Kedves Olvasónk, látatlanban nehéz megmondani, de kórokozója a lisztharmat, ellene kéntartalmú szerekkel védekezhetünk. A hazai gyakorlatban gombás betegségek ritkán lépnek fel, de külföldi termesztési tapasztalatok alapján a zsályánál előfordulhat még a fómás szárfoltosság illetve az aszkohitás levélfoltosság.
Tisztelt S. Ági! A képen látható kárt a nagy szúbogár okozta. Védekezni ellene tavasszal, kétszeri, olajos rézkénnel történő lemosó permetezéssel lehet. A permetezések között teljen el két hét. A virágzás után pedig Mospilan 20SG szerrel kell a lemosó permetezést háromszor megismételni, két hetes időközökkel. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
A vénusz légycsapója a legszebben terráriumban vagy nagyobb méretű üveggömbben érzi magát, ahol a levegő folyamatosan párás. A fiatal növény 2-3 éves korában nevel először csapdákat. Tavasszal, a növekedési időszak megkezdése előtt ültessük át, kizárólag rostos mohatőzeget (pédául Novobalt-ot) használjunk erre a célra. Ha be tudunk szerezni mészmentes homokot (Magyarországon elég kevés helyen van) akkor 50-50% -ban rostos mohatőzeg és mosott homok keverékébe ültessük. Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy a homok megfelelő inkább ne kockáztassunk, mert tiszta tőzegben is tökéletesen fejlődnek a növények. Átültetni legalább 2 évente célszerű.
Tisztelt Kérdező! A cseresznye és a meggyfánál, ahogy helyesen felismerte, monília betegség lépett fel. Ez ellen hatásosan a következőképp lehet védekezni. Ősszel egyszer, tavasszal pedig kétszer kell réztartalmú szerrel lemosó permetezést végezni (Champion 50WP, rézoxiklorid). Ezen kívül virágzás után megint kezelni kell a fákat az érésig elosztva 3-4 alkalommal (Chorus 75WG, Topas 100EC). Az érés előtti utolsó permetezés legkésőbb 14 nappal meg kell történjen (élelmezés egészségügyi várakozási idő = 14 nap). Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu