3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
Tisztelt Kertbarát! A banánon ez a fehér lepedék (ami a képen nem látszik mert fény nem vetődik a növényre) a növény természetes nem felhasznált anyagok, és sók formájában történő kiválása, és kicsapoódása látható, vizes szivaccsal érdemes letörölni, letísztítani a növényt. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Luigi! A kép alapján ez a Buzogányvirág (Dieffenbachia) egy fajtája. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele. Bővebben itt olvashat róla: Mit kell tudni a buzogányvirágról (Dieffenbachia)? Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)?
Kedves Aranka! A képen egy kőrislevelű juhar (Acer negundo) van. Nagyon szép növény, lehet cserjekét és faként is nevelni. Van egy flamingó nevű rózsaszínes fajtája, nagyon szép!
Kedves József! A rágásokról lehetetlen megállapítani, de két lapke faj gyakori tápnövénye a képen is látható szamóca (Fragaria sp.). ez a két faj, a: szamóca sodrómoly és a szamóca legyező moly. Védekezni ellene, rovarölő permetszerrel lehet.
Tisztelt Tóth László! Igen ez sajnos előfordulhat a növényvédelmi védekezéskor hogy a gyümölcs hamarabb érik mint az élelmezés egyészségügyi várakozási idő lejárta. Ezért az utolsó permetezésnél ne használjunk 21-30-napos egészségügyi lejáratú szert inkább gyengébb és kevesebb 5-10 napos egészségügyivárakozási idejű szert használjunk a gyümölcsök megvédéséhez. Az utolsó védekezésnél még számoljunk 5-7 nap tartalék időt, vagyis az utolsó permetezést úgy időzítsük hogy az élelmezési ügyi várakozási idő az érés előtt 5-7 nappal járjon le. Ha a növényvédőszer felszívódó szer volt akkor sajnos a szermaradék mennyiségén nem lehet változtatni, ez a növény szöveteibem, sejtjeibe is bekerül, mint vegyület. A kontakt szereknél alapos mosás után csökkenteni lehet a szermaradékot, és feldolgozással, de igazából ott is marad szer a növényi részben. Az egyedüli és legegészségesebb megoldás a permetezési idő, és a permetszer helyes megválasztása. A növényvédelmi munka komoly és felelőségteljes. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu