3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
A zebralevél (Calathea) egyik gyakori kártevője - főleg száraz körülmények között- a takácsatka. A takácsatka veszedelmes kártevő, mert képes teljesen elpusztítani számos melegházi vagy szabadföldi termesztésű növényt. A növényeket a szívogatásával károsítja, ennek jele a levelek színén megjelenő apró, halvány szívásnyomok, melyek idővel egybeolvadhatnak. A levél fonákát az atka finom szövedéke fedi, ha ezt megtaláljuk, biztosak lehetünk a kártevő kilétében. Először is egy gyors zuhanyt javasolnék 2-3 naponta megismételve, ha nem segít, permetezni kell az alábbi szerek valamelyikével: Honnan tudjuk, hogy a növényeinket takácsatka károsítja? Calathea concinea - a kényes szépség
Kedves Edit! Ilyen hagyományos, sekély balkonládában egynyári virágokat javaslok csak nevelni. Hosszútávon a cserjéknek, kis örökzöldeknek is legalább 35-40 cm mély ládára lenne szükségük. Így hamar beszövik majd a ládát, nyáron szomjaznak télen pedig kifagynak. Javaslom szerezzen be mélyebb ládákat, melyeket felfüggeszthet az ablak alá. Ennyire árnyékos helyre a borostyánon kívül nem nagyon tudok mást javasolni, még a japán kúszólonc és a vadszőlő jön szóba, de őket gyakrabban kell metszegetni, mert gyorsabban befutják a területet. Ládánként két törpe lomblevelű örökzöldet és egy futónövényt javasolok maximum. Tűlevelű örökzöldeknek itt túl sötét van sajnos. Lehet, hogy a kúszónövényt el is lehetne hagyni és egyszerűen törpe babérféléket beültetni, az önmagában is szépen takar. Üdvözlettel, A Stipa Szakértője Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában! Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? A borostyán (Hedera Helix)
A bakopa (Bacopa monnieri) eredeti élőhelyén valóban évelő növény, nálunk fagyérzékeny, de ha sikerült egészésgesen átteleltetni, valóban új életre kelthető egy metszéssel. Bátran vágja vissza a hajtásait márcisu végén-április elején, főleg, ha azok felkopaszodtak. A hajtásai viszonylag törékenyek, ezért sem éremes hosszú lecsüngő hajtásokat meghagyni a növényen. A metszés után érdemes intenzívebb növekedésre sarkallni folyékony tápoldattal. Közepes fény-, és vízigényű, a nyári forróágot kevésbé viselő faj. Legszebben függőkosárban mutat. Miben rejlik a szép balkon sikere? 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak 10 napimádó egynyári virágágyba, balkonládába
Egy gyönyörű, korai virágunk ő, az illatos hunyor (Helleborus odorus) A fekete után a legkorábban nyíló hunyorfaj, a hóvirággal egyidőben virágzik, védett növény, hazánkban csak a Mecsekben és Dél-Dunántúlon honos. Virágai sárgászöldek, illatuk némileg a bodzáéra hasonlít. Számos nemesített fajtája kapható már a kertészetekben. 10 kedvelt tavaszi virág Kora tavaszi hagymások - nem a hóvirág az első!
Kedves Noémi! A sövény fajtája a levélből nem derül ki, és kép nélkül nagyon nehéz bármire is gondolni az ültetésről. Ami nagyon fontos egy ültetés kapcsán, hogy segítsük a növény hajszálgyökér képződését. Erre javasolni tudom a Smaragd Extra ZN/Mn készítményt lombhullató növények esetében. Talán a trágyázást is jó lenne gyorsan lebontani mikroorganizmusokkal mint az Em bio. Webáruházunkban megtudja vásárolni a javasolt kezelés hozzávalóit: https://kertfuvesites.hu/Ulteteshez-gyokeresedest-serkento-smaragd--extra-zn-mn/termek/3/ Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Hogyan ültessünk fát, bokrot a kertünkbe?