3236. Első Országos Kertészeti és Öntözéstechnikai hálózat
Az elmúlt évben több mint 25%-kal esett vissza a magyar kertészek és öntözőtelepítők forgalma, melynek következtében sokan „lehúzták a rolót.” Van-e kiút ebből a szorongató helyzetből?
Az elmúlt évben több mint 25%-kal esett vissza a magyar kertészek és öntözőtelepítők forgalma, melynek következtében sokan „lehúzták a rolót.” Van-e kiút ebből a szorongató helyzetből?
Gazdaboltunk 1992 óta működik családi vállalkozásként. Azzal a céllal indítottuk, hogy a kistermelők, a kisgazdaságok, a kerttulajdonosok megtalálják mindazt, ami a gazdálkodáshoz szükséges. Emellett házi, konyhai felszereléseket is kínálunk vásárlóink számára.
Három fajtt különböztetjük meg: a tavaszi tőzike, a nyári tőzike, amely májustól júniusig nyílik, magassága 40 cm, és az őszi tőzike, amely szeptembertől nyílik és mindössze 10–20 cm magas.
Egyik kedvenc évszakunk a tavasz. Egyre emelkedő hőmérséklet, mind hosszabb nappalok, éledő természet, éledő kertünk. Azt hiszem, ebben minden benne foglaltatik, de részletezzük kicsit ezt az utolsó gondolatot: "éledő kertünk".
Mindannyian tudjuk, hogy az egészségünkre vigyáznunk kell, mivel nagyon könnyű tönkre tenni. A következőkben arra szeretnénk rámutatni, hogy a megfelelő táplálkozás milyen hatásokkal lehet az egészségünkre!
Az átültetést október közepe - vége felé kell elvégezni úgy, hogy a lehető legnagyobb földlabdával - amit a terület és persze fizikai állapotunk megenged - kerüljön új helyére a fa. Az ültetőgödör kialakításánál ügyeljünk arra, hogy tőzeggel kevert laza ültetőközegbe kerüljön a növény, valamint gondoskodnunk kell hosszan felszívódó komplex tápanyag bekeveréséről is a közegbe. Erre legmegfelelőbb az Osmocote örökzöld tápanyag felhasználása. Az átültetést követően kissé metsszük vissza a fa ágait és csúcsát is, majd a metszési felületeket sebkezelő gyantával zárjuk le. Az ültetőgödörbe helyezést követően karózzuk ki a fát lehetőleg három irányból. A rendszeres öntözéséről se feledkezzünk meg.
Tisztelt Hölgyem! Mivel csak leírás van a kórképről, így pontos diagnózist felállítani nem igazán lehet. A metszés hatására a sérült hajtásokon akár valami kórokozó gomba vagy baktérium is bejuthatott, ebben az esetben a növények akár tönkre is mehetnek! A kórképet mutató hajtásból kellene levágni és gazdaboltban bemutatni, ott ez alapján tudnak segíteni permetszer kiválasztásában. Üdvözlettel: Kiss Krisztián
Tisztelt Uram! Sajnos bambusz elég sokféle van és hasonlóak is egymáshoz, fénykép alapján nehezen határozhatóak. Azt, hogy a rügye ehető e, nem tartom valószínűnek.
Valószínűleg valami élősködő gomba vagy baktérium károsítja a hibiszkuszát. Persze ezt így látatlanban nagyon nehéz lenne pontosan eldönteni. Felszívódó gombaölő permetezőszerrel kellene párszor lefújni a növényt, ez segithet. Sőt, a foltos levélből a gazdaboltosnak is kellene vinni, hogy segíthessen a megfelelő szer kiválasztásában. Üdv:Krisztián
Kérem, küldjön a dió termésen jelentkező betegségről értékelhető fényképet!