3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
A szaporítás házilag is kivitelezhető módjai közül,az un.vegetatív szaporítás a legegyszerűbb.Ennek módja mikor az anyanövény sarjait leválasztva arról tovább neveljük önálló növényként. Ez lehet akár tőosztás vagy a szárakon megjelenő sarjak leválasztása. Minden ezt követő szaporítási eljárás nagyon bonyolult és nem kevés türelem szükségeltetik hozzá.Mivel a leírása több oldalba is belekerülhet,javaslom megtekintésre a következő oldalt ahol minden részletesen látható olvasható az alábbi linkre kattintva.
Bőségesen öntözze, akár naponta is. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye közepes, a direkt napfényt vagy a félárnyékot kedveli. Hőigénye közepes. Ideális hőmérséklet 13-18 C között. Egyes fajok a tűző napot kedvelik, mások jobban kedvleik a többnyire árnyékos fekvésű területeteket. A gyenge hajtások lemetszésével elősegíthető a virágzás. HA magvetéssel kapott növény, akkor 4-5 éven belül, a dugványról, bújtvánnyal szaporítottak 2-3 éven belül virágoznak.
A teljes levél alakját, erezettségét, a levelek sajátságos elhelyezkedését a hajtáson bemutató éles képek nélkül a növényt nem lehet meghatározni. Kérem, a leírtak szerinti fotókat küldje meg és azonnal válaszolok:)
A lime, ahogy a citrusfélék, 10-15 éves korában szokott teremni általában. Káliumdús tápoldattal kell öntözni. Most nyáron jobb lenne a szabadban tartani, vagy párásítani a lakásban a levegőt. Ha ez nem lehetséges, spriccolni a leveleit, de ne jéghideg vízzel, hanem inkább kézmeleggel.
Az apró, légy-szerű repkedő állatok valószínűleg a növények talajából bújtak elő, és azokkal kerültek be a lakásba. A talajban, tőzegben lárva alakban meghúzódva a virágokkal elterjeszthetők, a meleg hőmérsékletű lakásban hamar kifejlődnek belőlük a hártyásszárnyú szúnyogok vagy legyek. A repkedő alakja nem károsít, a talajban élő lárvák sem mindegyike bántja a növényt gyökérzetét, de jelenlétükkel zavarják az otthon komfortérzetét. A lakásban rovarölő szereket kipermetezni egészségügyi okokból nem szabad. Ha kezelni szükséges, lépcsőházba, garázsba, vagy a lakás olyan részébe, helyiségébe vigye ideiglenesen a növény(eke)t, ahol senki nem tartózkodik. Kezelésre javaslom az Actara 25 WG nevű szert, annak permetezésre javasolt oldatával, bő lémennyiséggel, víz helyett öntözze be a cserép talaját. Ezt ismételje meg még két alkalommal.