3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
Kedves Nóra! Ha a fenyő a tűző nap ellenére kapott elég nedvességet, akkor ez nem jelenthet gondot. Ajánlom a növényt élőben is megnézetni egy hozzáértővel, mert lehet, hogy valamiféle örökzöldeket támadó fertőzés, vagy kártevő a barnulás oka. Ebben az esetben permetezéssel is megállítható a károsodás.
A túlzott meleg, a túl kevés fény és a túl száraz levegő is árthat a növénynek. Ilyenkor a levelek elszáradhatnak, a növény felkopaszodhat. Ha ugyanazon a helyen tartja, a fény és a hőmérséklet még változhat az időjárás hatására. A takácsatkák és a pajzstetvek gyakran károsíthatják, de ezek láthatóak a növényen. A gombás megbetegedések általában kör alakú, világos folt formájában jelentkeznek a leveleken. Mivel a levélfoltosságot is említette, mindenképp le kellene permetezni alkalmas gombaölő szerrel, és ezt többször ismételni!
Jó választás!:) A keserűlevélke nagyon szép, kedves kis növény és könnyű gondozni. Szinte bármelyik igényesebb virágüzletben megvásárolható!
Van egy gombás betegsége, a fuzárium, szedjük le a beteg leveleket és a növény él, virul tovább. Ami komolyabb betegség, az a pajzstetű. Teljesen elszínezi a leveleket, szürkés árnyalata lesz, nem valami esztétikus, és az egész növényt képes tönkretenni. Itt a kezdeti státuszban még lehet védekezni azzal, hogy a megtámadott leveleket eltávolítjuk. Az alacsony vagy magas páratartalom, az erős napsugárzás, a növényvédő szerek, esetleg fényhiány is barna színű levélfoltosodást válthatnak ki.
A Hardy körtefajta nem öntermékenyülő, szüksége van porzó fajtára. Legjobbak a következők: Bosc kobakja, Clapp kedveltje, Serres Oliver, Vilmos fajta. A korona esetleges visszametszését majd csak tavasszal javaslom, amikor egyébként is meg kell vizsgálnia az esetleges fagykárt.