3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
Ha más megoldás nincs a növény számára, akkor szerintem bírnia kell, bár sok fényt igényel ilyenkor, azt azért figyelembe kellene venni!
Erősen trágyázott talajnál gyakori, hogy a trágya megégeti a gyökérzetet vagy annak egy részét. leírása alapján ez történhetett a virágoknál. A selyemakácra vonatkozó kérdésnél nem adta meg a növények korát vagy méretét. A kikelő magoncoknak 0,5 - 1 literes is elég, később a növekedés ütemétől függően kell átültetni. A selyemakác nem igényli a párát, de az egyenletes meleget és a nedves talajt igen.
Ássa ki a csicsóka növényeket, biztosan lesznek alatta gumók, esetleg kisebbek, mint a szokásos méret. A csicsóka télre a talajban hagyható, amíg nem fagy meg a föld, később is kiáshatja. A csicsóka egyéves növény, a talajban maradt gumók rügyei a következő évben kihajtanak, új növények fejlődnek belőle.
Ezen a virágszáron már nem lesz virágzás csak a sarjat fogja nevelni. A virágzás majd egy másik száron lesz de a virágzás megindulásához a növénynek szüksége van arra, hogy éjszakára hűvösben legyen, legalább 3 hétig, ez indukálja a virágzást. Lehűlés hiányában többnyire elmarad a virágzás. Hűvös alatt a nappali és éjszakai hőfok közötti legalább 10-13 fokos különbséget értem
A küldött képek nem elég élesek a károsító meghatározásához. A ragadós anyag mézharmat, szívó kártevők (pl. pajzstetvek, levéltetvek) képeznek ilyet. A harmadik képen a fehér hosszúkás alakú rovarok mozdulatlanok vagy repülnek? Próbáltam kinagyítani a felvételt, de nem látható élesen a kártevő. A levélen látható zöld, hernyó szerű állat egy hasznos rovar lárvája, ne akarja kiirtani, a mézharmatot termelő rovart fogyasztja. A szívó kártevő ellen az Actara cagy a Careo rovarölő szeres permetezés hatékony, minél előbb permetezze le a lombját. Ellenőrizze, hogy a leveleken kívül az ágakon és a fatörzsön nem élnek-e az állatok. A gömbszivarfákra idén sokan panaszkodtak, hasonló jelenséget észleltek: mintha megállt volna a növekedése. Bizonyára gondozási probléma okozza: a fa gyökérzetét bőségesen és rendszeresen be kell öntözni az esőszegény , forró nyári hónapokban. A vizet ne a törzséhez, hanem a lombkorona szélére juttassa ki.