3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
A legbiztosabb mód a vegetatív szaporítás amikor a fejlett új hajtásokat az anyanövénytől elválasztva tovább neveljük. A másik módja a merisztéma szaporítás,amikor a hajtáscsúcsból vett őssejtet forgó rotorban táptalajon szaporítjuk.(laboratóriumi körülmények szükségesek!) Harmadik módja a magvetés aminek a leírásához ez az oldal nagyon kevés annyira bonyolult és nagyon komoly felszerelés ill.tudás szükséges hozzá: Internetes keresőbe beírva az ´orchideaszaporítas´ szót találsz róla részletes anyagot.
A levélvégek száradása több mindenre utalhat: - száraz levegő, amely ilyenkor a fűtési szezonban igen könnyen előfordul, főként fűtőtest közelében, - tápanyaghiány, amely könnyen kiküszöbölhető némi levéldísznövényeknek összeállított folyékony, vagy korszerűbb, szabályozott tápanyagfeltáródású készítmény használatával. Ha nemrég lett átültetve, az új talaj valószínűleg biztosítja a magasabb tápanyagtartalmat. Ha a tartás nem változik, attól még a környezet igen, télen kevesebb a fény, szellőztetéskor hideg levegő érheti, a levegő páratartalma kisebb lesz... Alapvetően a fenti két ok lehet a ludas, érdemes mindkettőre odafigyelni. A száraz levegő ellen a növények csoportban történő elhelyezésével, nagyobb, agyaggolyóval töltött cserépalátét használatával, vízpermetezéssel vagy párologtatókkal lehet védekezni. Az alsó levelek hullása -főként a téli időszakban- nem biztos, hogy tartási hibára utal, az idősebb leveleitől gyakran megválnak ilyenkor a dracénák. A megfelelő tápanyagutánpótlás mellett azzal tehet legtöbbet a növényért, ha az öntözésre is nagy gondot fordít. Inkább határozottan öntözze a növényt, majd hagyja, hogy a talaj felső rétege (pár cm) kiszáradjon. Ezt lényegesen jobb megoldásnak tartom, mint a "gyakran keveset módszert", mert úgy sokszor nem tud átnedvesedni az egész földlabda. És van még egy alapszabály, ne álljon alatta a víz.
Nem tudom, melyik régióban lenne hasznos a tanács, Budapesten a nagyobb kertészeti áruházaknak szokott lenni, ajánlok egyet vidéken is: Rezes Kertészet Ebes 4. számú főút mellett Telefon: 30/ 239-8325 30/ 535-0325 Web: www.rezes-kerteszet.hu E-mail: rezes21@t-online.hu Nyitvatartás: Hétfő-Szombat: 8-18 ig, Vasárnap: 9-14 ig
A ficus növény levelében kevesebb a klorofill, ezért több fényre van szüksége ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű tápanyagot termeljen magának. A levélhullás oka a téli fényhiány. A lehető legfényesebb szobába, az ablak mellé kell tenni, a fűtőtesttől távol. A hibiscusnál a levélvesztés: télen normális, ha eldob pár levelet, hiszen a hideg miatt nem kell akkora párologtató felület, és napfény sincs annyi. Tömeges levélvesztés viszont betegségre utalhat, meg kéne nézni alaposan, nincsenek-e élősködők a száron, vagy a virágföld tetején.
Valami a virágföldben, vagy a mulcsban lehet - ha abba ültette át a növényeket - lehet, ami csalogatja a muslincákat, és a bogarakat. A musclincák rothadó gyümölcsökre, édes dolgokra jelennek meg. Meg kéne nézni alaposan minden virágot, hogy melyiknek a levelén, szárán, esetleg a virágföldjének a tetején van a legtöbb. Mert kezelést igényel.