3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
Kedves Regina! A vitorlavirágnak párás környezetre, a virágzáshoz pedig tápanyagra van szüksége. A sok fény jótékony, de a közvetlen napsugárzás égést okozhat a leveleken. A párásítást a levelek vízzel permetezésével (a virágot ne érje!), vagy a cserép nedves kavicsokra állításával, a tápanyag utánpótlást virágos növényekhez kapható tápoldattal (keveset, heti egyszer) meg lehet oldani. A földje mindig legyen nedves, de vigyázni kell, hogy ne álljon vízben a növény. Évente át is kell ültetni, kicsit nagyobb cserépbe. Ha ezeket a körülményeket tudja biztosítani a növénynek, hamarosan fog virágot hozni! Üdvözlettel: Növényorvos
A szibériai mézbogyó, vagy egy másik érdekes nevén a kamcsatkai mézbogyó (Lonicera kamtschatica), egy nagyon igénytelen bokorszerű lombhullató növény. Szinte akármelyik talajtípusban megél, és még konténerben is termeszthető. Egy érdekessége és előnye a növénynek, hogy fagyálló, és mélyrehatoló gyökérzete miatt a szárazságot is nagyon jól tűri. Lehet ültetni teljes napfénybe vagy félárnyékba, teljesen mindegy neki. Gyümölcse körülbelül május körül érik be (de ez sok mindentől függ). Íze savanykás, kicsit hasonlít az áfonyáéra. Virágai viszont már jóval korábban megjelennek, már március elejétől. Habár a növény önporzós, ajánlott porzó-társakat ültetni a közelébe, így terméshozamát növeljük meg. Onnan tudjuk, hogy gyümölcsei megértek, ha színük sötétkékké váltak és enyhén megpuhultak. A tápoldatozás nem kötelező, a növény teljesen megvan nélküle is. A terméshozatal után a bokor abbahagyja a növekedést, és majd tél végén éled fel újra.
Kedves Gulypan! Az idős szőlőnél legjobb lenne a teljes kivágás, kiszántás, mert a gyökereken felszaporodhatnak olyan károsítók, melyek az új ültetést tönkre tehetik. Ha ez nem megy, úgy kellene az új oltványokat elhelyezni, hogy azok a régiek közé kerüljenek. 60x40-es, legalább 60 cm mélységű gödröket kell ásni, melybe 10-15 cm istállótrágyát és műtrágyát, vegyesből 10 dekányit elkeverve kell betenni. Erre jön a föld és beültethető az oltvány, minél előbb. A hároméves szőlőt már korábban kellett volna metszeni. Milyen tőkeművelésmódot szeretne? Magas, félmagas kordont, lugast vagy hagyományos bakművelést? Ennek megfelelően kell 10-15 cm-re visszavágni, vagy magasabbra, ha beérett jól a vessző. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Regina! A Forsythia (aranyvessző) fajtákat tőosztással nem lehet szaporítani, de ha a tőtől kicsit távolabb hoz egy új hajtást, azt a következő év tavaszán - ha már gyökeres - le lehet választani. Ha ez nem sikerül, ajánlom figyelmébe a faiskolákban megjelent számos új fajtát, szinesebbé teheti a kertjét velük. A fűzfélék gyorsan és könnyen gyökeresednek, akár vízben gyökerezteti, akár tavasszal végleges helyére dugványoz egy ceruza vastagságú, 30 cm-es ágdarabot.. Rendszeres locsolás mellett megyökeresedik, és őszre új hatásokat is hozhat. Remélem, "aranyeső" név alatt a Forsythiá-ra gondolt. Az aranyeső nevet a Laburnum nemzetség meghatározására használják. Ez egy aljától ágas 4-6 m magas bokor vagy kis fa, 30-40 cm hosszú, aranysárga, pillangós virágokból álló, és hosszan csüngő fürtökkel. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Jenny! A virágosnál vásárolt hagymások igazából egyszeri virágzásra vannak szánva, de meg lehet próbálni. Ha nincs kiültetési lehetőség, akkor ki kell venni a hagymákat, hagyni kiszáradni, és száraz, hűvös helyen pihentetni. Erre megfelelő az 5 celsius foknál nem hidegebb hűtő. Célszerű papír zacskóba tenni. Ősszel elő lehet venni, friss földbe ültetni. Sajnos a meleg, száraz lakásban egyébként sem maradnak meg sokáig, kert vagy erkély nélkül pedig nem biztos, hogy sikerrel jár. Üdvözlettel: Növényorvos