3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
Kedves Edit!! A fénykép alapján úgy tűnik, hogy ez is magnolia, valamelyik Magnolia soulangiana fajta. Magas (2-4 m), és széles (2-3 m) növény lesz, érdemes lenne olyan helyre átültetni, ahol elegendő hely áll rendelkezésére. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Jenny! Az amarilist nyugodtan tegye el telelni, ez természetes folyamat. A levelek le fognak száradni és tavasszal, mikor kiteszi a szabadba és öntözni kezdi, akkor megint ki fog hajtani! A klíviát ültesse át, laza, jó vízgazdálkodású talajba. Ismételje meg a pihentetést, jövőre, mint idén, és szerintem fog virágozni! Kapcsolódó cikkek: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Tisztelt Cím! Amennyire a képről megállapítható valamelyik rákos sejtburjánzásos betegségről vagy élősködő gombatelepről van szó. Védekezés ellenük nem lehetséges, mindkettő endogén (szöveten belüli) életmódú. Ha zavarja a látványa, azon a módon ahogy a képen láthatót is el tudja távolítani. A növény együtt képes velük élni, kipusztulásához rövid távon nem vezetnek! Üdv: Növényorvos
A téli hónapok idején olyan fagymentes helyen legyenek, ahol fényt is kapnak, mert sötétben és zárt, levegőtlen helyen a leveleket sűrűn ellepik a nedvszívó pajzstetvek, amelyek ellen idejében és hatékonyan kell védekezni. Alaposan meg kell vizsgálni a növényt (mondjuk minden öntözés alkalmával), és ha kell védekezzünk a kártevők ellen. A jó teleltető 5-15 °C-nál nem melegebb, de nem is hidegebb. Habár rövid ideig elviseli a fagypontot is, hosszú távon elpusztítja a növényt. Egy nyitott teraszon elég nehéz ezt a hőmérséklet-intervallumot biztosítani neki, ezért inkább ajánlott egy zárt helyen teleltetni. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni. Ajánljuk még figyelmébe a következő cikkeket: Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Sárga bogarak támadták meg télen a leanderemet! Tél előtt meg kell-e metszeni a leandert? Le kell-e vágjam a bimbókat a leanderről tél előtt?
A málna sikeresen szaporítható tavasszal és ősszel is, én mégis inkább az őszt ajánlanám. Az októberi hónap megfelelő a számára, de mindenképp még a fagyok beállta előtt el kell végezni a munkálatokat. Csak arra ügyeljen, hogy ne árnyékba telepítse, mert nagy a fény- és vízigénye. Az ültetés előtti időszakban ajánlott szerves trágyázni a földet, mert a tápanyagban gazdag földben tud igazán jól fejlődni. Tavasszal pedig 1 arasznyira ajánlott visszavágni a vesszőit. Az első évben még ne számítson bőséges termésre! Sikeres termesztést kívánok Önnek!