3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
Kedves Sipos Balázs! Nyugodjon meg, vissza fognak nőni, illetve újra fognak nőni a kacsok, fog kapaszkodni újra a falom. Azért javaslom, hogy karózza ki, segítse kicsit a falra.
Igen, lehetséges a szárazságtól. De a berkenye tápnövénye a hajtáshervasztó darázsnak is. A lekonyult hajtásokon, körben, apró szúrásnyomokat kell keresni, később ezek a hajtások elszáradnak. Ha erről van szó, a leghatásosabb, ha lemetszeni ezeket a hajtásokat a szúrásnyomok alatt, mert a lankadt részben él a lárva. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha egy növényen a száradás tünetei jelentkeznek, akkor első lépésként meg kell állapítani, hogy ezt mi okozhatja. Ez nem minden esetben annyira egyértelmű… A nem megfelelő mennyiségű öntözővíz mellett száradást okozhat a túl sok öntözés miatti gyökérrothadás is, hiszen ebben az esetben is sérül a gyökérzet, és ez gátolja a vízfelvételt. A gyakori, de kis mennyiségű öntözővíz pedig nem nedvesíti át a teljesen gyökérlabdát, a felső réteg nedves ugyan, de a teljes gyökérzethez nem jut elegendő víz. Bármilyen tényező is okozta, a napra ilyenkor nem szabad kitenni a növényt, mert az csak fokozza a párologtatást, és így a száradási folyamat gyorsul. A leszáradt leveleket le kell vágni, és ha a növekvőcsúcs még nem pusztult el, akkor talán új levelet fejleszthet. Az öntözést a fent leírtak alapján a növény igénye, a hőmérséklet és a páratartalom figyelembevételével kell végezni.
Üdvözlöm! A képen egy brazil jázmin (Mandevilla) van. A tejnedve irritáló, mérgező hatású, ezért gyerek ne érje el!
A levéltetvek ellen leggyakrabban használt csapda - ha nem a vegyszeres megoldásokat választjuk - a ragadós szalag vagy hernyóövcsapda. A következő cikkünkből többet megtudhat erről a csapdáról, használatuk igen egyszerű, csak arra kell ügyelni, hogy felhelyezéskor az egész törzs kerületét körbeérje: Használjunk a kertben hernyóövcsapdát! Kapcsolódó cikkeinket is érdemes megtekintenie, ott is hasznos kis növényvédő csapdákat talál. A Biocont Magyarország Kft. cég weboldalán pedig rendelhet is ilyen csapdákat, megbízható cég, kérdésekkel is nyugodtan felkeresheti őket! (Különösen ilyesmikre szakosodtak.)