3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
Nem írja, hogy milyen tölgy - ami azért nem mindegy. Mert, ha magyar tölgy, akkor az kedveli a meszes talajokat, sovány talajban is szépen fejlődik. Napfényes helyre ültessük. Elég, ha annyira öntözzük, hog yne legyen nagyon száraz a talaja. Ha viszont mocsári tölgy, akkor az vízigényes fa, laza, jó vízelvezetésű talajokat kedvel, mészérzékeny. Napos, félárnyékos helyre ültessük. Várostűrő.
Kedves Csilla, A jelenség káliumhiány vagy általános tápanyaghiány lehet, (ami abból adódhat, hogy a magnólia számára túl meszes talajból a növény nem tudja felvenni a káliumot). A magnólia enyhén savanyú talajt igényel, ezért savanyú tőzeggel kevert talajba ültethető és lágy vízzel öntözendő. Általános tápoldat is javasolt. Ha túl meszes, kötött a talaj, jó lenne a talajcsere.
Kedves Zsuzsanna! A bogarakat a következő szerekkel ajánlom permetezni: - Karate 2,5 WG - Mospilan 20 SG, -Vektafid A A kezelést meg kell ismételni többször; 1-2 hetente.
Egyszerűen szárítása meg a meggyszárat, szárítást követően kitűnő tea készíthető belőle. Gyönyörű aranysárgaszínű, ízesítést nem igényel. A szárított meggyszár sokáíig eláll, télen is készíthet belőle teát.
Kedves Olvasónk, Sajnos a mézvirágot a Káposztabolhák is szeretik, ez az apró fekete pattogó bogár képes úgy megrágni az alissumot, hogy csak a száraz hajtások maradnak belőle. Kártételét korán észre lehet venni, mert a leveleire apró lyukakat rág. Szerencsére bármelyik rovarlőszer elpusztítja, így érdemes még a fertőzés kezdetén megpermetezni. Rovarölő szerek:Fendona 10 EC 0,01-0,02 %, Karate 5 EC 0,03 %, Decis 2,5 EC 0,04 % Hagyományos, öko védekezés: Ragadós csapdák (olajos, mézes, ragasztós): Méz és ragasztócsík a földibolhák ellen Fogj egy szélesebb, olyan 50 cm hosszú deszkát, azt kend be enyv-el(lép), vagy ha nem vagy méregellenes ragasztóval és húzd el a sorok felett(a föld fölött tartva ragasztóval lefele). Az elugró bolhák ráragadnak. Gyorsan tegyél ki étkezési olajjal alaposan kikent fehér tányérokat, az aljában legyen vastagon! Beleugrálnak és benn ragadnak.