3281. Töltött káposzta picit másképp - piaci árak
Hozzávalók: 2 kg darált sertéshús, 800 g hagyma, 400 g rizs, só, bors, pirospaprika, kakukkfű, kapor, babérlevél, néhány evőkanál paradicsompüré, 2 kicsi fej savanyúkáposzta.
Hozzávalók: 2 kg darált sertéshús, 800 g hagyma, 400 g rizs, só, bors, pirospaprika, kakukkfű, kapor, babérlevél, néhány evőkanál paradicsompüré, 2 kicsi fej savanyúkáposzta.
Új hagyományt teremtve, a szilva és az abból készült hungarikum, a szilvapálinka játssza a főszerepet a VI. Budapesti Pálinkafesztiválon, május 5-8 között. A látogatók az elmúlt évekhez hasonlóan ismét több száz párlat közül válogathatnak, de újdonságként megkóstolhatják az Év Szilvapálinkáját is, amelyet közösen készítenek Magyarország pálinkafőzői.
Egyedül az alma az a gyümölcs, amit más ételekkel is együtt fogyaszthatunk, mindezt anélkül, hogy erjedés lépne fel. Ezt már az ókorban megtállapították róla, ezért is nevezték a gyümölcsök királynőjének.
A 2011-es Újbudai Dísznövény és Kertészeti Kiállítás és Vásár részletes programajánlója.
Gyakran előfordul, hogy kertünkbe venni szeretnénk valamit, de hirtelen azt sem tudjuk, hogy merre is induljunk. Szerencsére mindig találni olyan kertészeti szaküzleteket, ahol sok minden beszerezhető, ilyen a Hungaroplant Kft. is.
Tisztelt Levél író! Ha fűben sok a kétszikű gyom akkor nem kell aggódni mert a 4 -5 nyírás után kikopik, ha viszont egyszikű gyom van benne akkor a karbantartása függ a mennyiségtől, ha kevés van benne akkor hagyni kell, hogy a fű megerősödjön és elnyomja, vagy ha 3 -4 nyírás után is marad benne 1 szikű gyom akkor kézi munkával lehet eltávolítani. Tanácsom, hogy szórják meg a füvet gyorsan lebomló nitrogén tartalmú (fűre való) műtrágyával => nyírják, nyírják, nyírják=> ha még mindig van benne 2 szikű gyom akkor vegyenek GYOM STOP szelektív gyomirtót, viszont ha 1 szikű gyom van benne akkor kézi munkával kell tőle megszabadulni! Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
A metszést itt is az elhalt, sérült, egymást keresztező, egymást akadályozó hajtások eltávolításával kezdjük. A vezérhajtások visszavágásával rózsánk méretét, növekedési irányát szabályozhatjuk. Az oldalhajtásokat a vezérhajtások minden oldalán vágjuk vissza kb 8 cm-es nagyságra (3-5 rügy). Ne bántsuk azokat az oldalhajtásokat, melyek a metszés időpontjában éppen virágoznak, vagy a kapaszkodásban fontos szerepük van. Tavaszi metszés: ebben az időszakban megalapozzuk rózsáink növekedését, alakját. Amint látjuk, hogy rózsáink hajtani kezdenek (friss, piros rügyek, hajtások) kezdjük meg a metszést, ne várjuk meg a hajtásrendszer növekedésének erőteljes megindulását. Nyári metszés: nyáron a legfontosabb feladat az elhalt virágok eltávolítása. Nagyon fontos, mégis sokszor elhanyagolt feladat! Ha eltávolítjuk az elhalt virágokat, akkor növényünket újra virágzásra késztetjük. Őszi metszés: növényeinket felkészítjük a télre. Eltávolítjuk az elhalt, esetleg letört ágakat, visszavágjuk a hajtásokat, így szélvédelmet biztosítva a rózsáknak (bokorrózsáknál). Frissen ültetett rózsák metszése: a fútórózsák kivételével az frissen ültetett rózsákat mindig vissza kell metszeni.
Én az Ön helyében átültetném a növénykét friss földbe és a régit kidobnám. Még a gyökeréről is le kellene mosni a régi talajkeveréket. Valószínűleg olyan helyen van, ahol kevés a fény és nincs elégséges szellőzés - ez táplálja a gombákat (penészt)
Semmi különös gondoskodást nem igényel, némi tápoldatot és locsolást. Arra kell vigyázni, hogy ne legyenek túllocsolva, mert akkor kipusztulnak. Minden ugyanúgy történik a paradicsommal, mintha szabad földbe lenne ültetve.
Gyöngyvirág.