3286. Pampafű tavaszi metszése: ezeket mindenkinek tudnia kellene
A pampafüvet (Cortaderia selloana) tavasszal vissza kell vágni, hogy szép, dús legyen. Ugyanez érvényes a többi díszfűre is.
A pampafüvet (Cortaderia selloana) tavasszal vissza kell vágni, hogy szép, dús legyen. Ugyanez érvényes a többi díszfűre is.
Hogy mennyire híres és elismert a magyar borászat? Elég ha azt mondjuk, hogy magyar borokat szolgálnak fel a 2011 második félévi lengyel soros EU elnökségi rendezvényeken.
A Soproni Kékfrankos Kft. és az Önkéntes Központ Alapítvány közös akcióban kívánja felhívni az Önkéntesség Európai Éve 2011 üzenetére a figyelmet – boraikkal a magyarországi önkénteseket és az őket foglalkoztató szervezeteket támogatják.
Hogyan legyen virágzó a boltunk? Hogy szerezzünk visszajáró vendégeket? Hogyan lehetünk jó étékesítők? Ezekre a kérdésekre adott választ Szigetszentmiklóson a Flora Hungaria virágpiac workshopján Bűdi Gábor.
Ki lesz a magyar napváros, hol van a hazai napfalu? Még néhány hét és egy ünnepélyes díjátadón kiderül, melyik magyar város, illetve falu jár élen a napenergia hasznosításában!
Az oszlopos növekedésű vagy sövény kialakítású fák valóban alkalmasak kis alapterületen való termesztésre; míg dísznövényeknél vannak természetesen oszlopos növekedésű fajták, gyümölcsfák esetén ezt inkább metszéssel kell kordában tartani. A sövény megoldás talán még alkalmasabb erre. A csomagküldő szolgálatnál is vannak jó és kevésbé jó minőségű áruk, amik csak károsodhatnak a kiszállítás során. A személyes vásárlást én mindenképpen megbízhatóbbnak tartom.
A yukka szárazságtűrő növény, vegetációs időben (áprilistól szeptemberig) is bőven elég, ha hetente egyszer locsolja, télen pihenésre van szüksége, a tápoldatozás egyenesen hátrányos számára és a heti kétszeri locsolás is. Ezenkívül valóban fényigényes is. Hagyja most a növényt pihenni, locsolja kevesebbet, állítsa a lakás egy hűvösebb pontjára, talán magától is rendbejön.
A növénye a színeslevelű bunkóliliom (Cordyline terminalis); a dracénák (más néven üstökös fák) rokona, ápolása is hasonló. Átlagos meleget (télen min. 17 fokot) szeret, jó megvilágítást kíván. Földjét tartsuk nedvesen, csak télen csökkentsük az öntözését. Kétévente érdemes átültetni.
Az azálea (Rhododendron simsii vagy Azalea japonica) a világos, hűvös (16-18°C) helyet szereti, virágzása alatt is nyugodtan tartható hűvösben. Az elhervadt virágokat folyamatosan érdemes eltávolítani és a világoszöld, új hajtásokat sem árt lecsipni, ezáltal a hajtásnövekedés helyett a virágzásra fordítja energiáját. a virágzást elősegíti, ha virágos növények részére összeállított műtrágyával tápoldatozza. <p>Az elvirágzás után érdemes a hajtásokat visszavágni, ez a következő évi virágzást serkenti. Fényigényes növény, de a tűző napot nem viseli el. Érzékeny a talaja kiszáradására és az alacsony páratartalomra. Ebben az esetben a levelek szinte megállíthatatlan lehullásával reagál. Az elvirágzott növényeket a május végétől cserepestül a kert talajába süllyeszthetjük. Kora nyáron többször vágjuk vissza a növényeket. Átültetéshez használjunk azálea- vagy rhododendron-ültetőközeget, ha ilyen nem kapunk, használjuk más savanyú kémhatású virágföldet.
Növénye egy ráncos sárkányfűzés (Aphelandra squarrosa) névre hallgató, ugyancsak trópusi növény. A meleget, magas páratartalmat, a rendszeres langyos vizű locsolást, világos helyet igényel, de a közvetlen napsütés nem érheti. A növény végzete, hogy csaknem mindig felkopaszodik. Ezt okozhatja a föld szárazsága, hirtelen huzat, hideg vagy száraz levegő.