3286. Pampafű tavaszi metszése: ezeket mindenkinek tudnia kellene
A pampafüvet (Cortaderia selloana) tavasszal vissza kell vágni, hogy szép, dús legyen. Ugyanez érvényes a többi díszfűre is.
A pampafüvet (Cortaderia selloana) tavasszal vissza kell vágni, hogy szép, dús legyen. Ugyanez érvényes a többi díszfűre is.
Hogy mennyire híres és elismert a magyar borászat? Elég ha azt mondjuk, hogy magyar borokat szolgálnak fel a 2011 második félévi lengyel soros EU elnökségi rendezvényeken.
A Soproni Kékfrankos Kft. és az Önkéntes Központ Alapítvány közös akcióban kívánja felhívni az Önkéntesség Európai Éve 2011 üzenetére a figyelmet – boraikkal a magyarországi önkénteseket és az őket foglalkoztató szervezeteket támogatják.
Hogyan legyen virágzó a boltunk? Hogy szerezzünk visszajáró vendégeket? Hogyan lehetünk jó étékesítők? Ezekre a kérdésekre adott választ Szigetszentmiklóson a Flora Hungaria virágpiac workshopján Bűdi Gábor.
Ki lesz a magyar napváros, hol van a hazai napfalu? Még néhány hét és egy ünnepélyes díjátadón kiderül, melyik magyar város, illetve falu jár élen a napenergia hasznosításában!
Kedves Laci! Nehéz kérdés, mert ha gomba, vagy baktérium (esetleg vírus) betegség lenne, akkor a leveleken is látszódna valamilyen elváltozás, sárgulás stb. Szerintem valami kártevő lesz, de javaslom, hogy rovarölő (Chess 50 WG) és gombaölő (Chanmpion) szert keverve egyszerre permetezze ki. Ismételje meg egy hét múlva.
Kedves Gyanó Józsefné! Ennek a növénynem nem nagyon van hazánkban betegsége, de mindig van kivétel! Szerintem valami gomba betegség lehet a baj. Permetezze le Ridomil nevű szerrel a fát!
Üdvözlöm! Annyira ideális minden körülmény, hogy nem értem, miért nem virágzik. Szerintem túl fiatal a növény - (ez esetben jövőre biztosan virágozni fog), más okot nem találok erre! Szerintem türelem és virágozni fog!
Ez sok mindentől függ: milyen fajtát vett? milyen növekedési fázisban vette? hova ültette? az igényeinek megfelelően gondozza-e?
Virága nyíláskor világos narancsszínű, szárítás után pedig vörös, vagy vörösesbarna lesz. A fészekből kicsipegetett virágszirmok belsejében lévő bibék (Carthami flos) adják a fűszert.Felhasználható részei:virágszirmok belsejében lévő bibék (Charthamus tinctorius flos)mag (Chartamus tinctorius semen) Betakarítás: A tűzvörös, nyelves virágokat kézzel kicsípik, július közepétől 3-4 naponként. A teljes virágzás után a szirmok ráhajolnak a fészekre, lángvörös színűek lesznek. Virágzási ideje 4-5 hét. Termése fehér színű kaszat, 5-8 mm hosszú, a mag 4-5 évig csirázóképes.Elsődleges feldolgozás: a virágszirmot azonnal szárítani kell, természetes szárítása vékony rétegben kiterítve vagy történhet. Sérülésre érzékeny.