3316. Készítsünk kovászos uborkát - piaci árak
Hozzávalók: uborka, egy marék kapor, 3 l víz, 3 ek. só, 3 gerezd fokhagyma, 3 szelet pirítós.
Hozzávalók: uborka, egy marék kapor, 3 l víz, 3 ek. só, 3 gerezd fokhagyma, 3 szelet pirítós.
A jó öntözőrendszer időt és vizet spórol meg nekünk. Ezért az automatizált, jól programozott öntözőrendszerek nélkülözhetetlen műszaki létesítményei kertjeinknek. Egy átlagos kert megöntözése kerti slaggal, vagy a barkács áruházakban kapható úgynevezett „bólogatós” szórófejekkel, a nyári aszályos időszakban több órás művelet is lehet.
A magyarországi kerttulajdonosok közül talán a társasházban lakók vannak a legnehezebb helyzetben. Ez főként annak tudható be, hogy a társasházhoz tartozó kertek gondozását sokan nem érzik feladatuknak. Mi ilyenkor a teendő?
Hogy milyen is kell legyen egy jól elkészített kép, azt nehéz néhány szóban megfogalmazni. A következőkben bemutatunk néhány olyan fényképet, amelyek kevésbé sikerültek jól.
Egy kis előre tervezéssel egész tavasszal és még a kora nyári hetekben is élvezhetjük az íriszek szépségét. Még árnyékban is!
KEdves Mária! Bizonyára valamilyen Euphorbia féle növény lesz, de mivel sok ilyen van, egy kép segítene.
Tisztelt Kérdező! A növényt 5-7 cm magasságig kell visszavágni ahhoz, hogy jövőre is sűrű hajtásokon hozzon virágokat. A növényt a szabadban kell teleltetni és a fagy ellen a cserepet kell körbe (fölül is) betakarni falevéllel, fenyőággal, fenyőkéreggel, esetleg fűrészporral. A növény vége a takarásból 2-3 cm-re kiállhat. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő, Az Euphorbia myrsinites minden része mérgező. Mérgezés tünetei: Hányinger, hányás, hasmenés, lenyelés esetén. Érintkezéssel: Bőrpír, duzzanat, hólyagok a bőrrel való érintkezést követően.
A metszés kora tavasszal vagy a teleltetés előtt ajánlott.Bővebben a leander gondozásáról, teleltetéséről >>
Ha a növény már nagyon terbáélyes, kettévághatja. A felső felét külön gyökereztetheti. Az alja pedig új hajtást hoz, 30 cm-es szárdarabbal már szaporítható. A levágott darabokat dugjuk félig homok félig komposzt keverékébe. Begyökerezés után szerves anyagban gazdag talajba, végleges helyükre kerülhetnek. Türelem kell e akönnyezőpálma szaporításához, sokszor 6-8 hetet kell várni, amíg gyökeresedni kezd.