3321. Biotár IV. Országos Öko Expo és Bio Fesztivál
Az idei évben – hagyományosan június hónapban - már negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Biotár Országos Öko Expo és Bio Fesztivál.
Az idei évben – hagyományosan június hónapban - már negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Biotár Országos Öko Expo és Bio Fesztivál.
Kaktuszgyűjtők lelkes csoportja pont 40 évvel ezelőtt gondolta úgy, hogy létrehoznak egy olyan közösséget, ahol hobbijukat, szenvedélyüket, a kaktuszgyűjtés örömeit oszthatják meg egymással és az érdeklődő közönséggel.
Sokszor gondot okoz, hogy milyen műtrágyát válasszunk növényeink számára. Íme néhány tipp arra nézve, hogyan is gondozzuk évelő növényeinket egészséges fejlődésük érdekében.
A mai rohanó világunkban sok embernek nem marad sok ideje a növényei gondozására. Ilyenkor gyakran megesik, hogy az ajándékba kapott vagy vásárolt szobanövények elsárgulnak, rosszabb esetben el is pusztulnak. Lássuk, mit tehetünk, hogy az ilyen eseteket elkerüljük!
Hozzávalók: 28 dkg liszt, 15 dkg margarin, 8 dkg glukon, fél zacskó sütőpor, fél citromnak a leve, 1 tojás, 15 dkg kókuszreszelék, 1 tasak vaníliás cukor.
Üdvözlöm! A kép alapján elsősorban megfázás tünetei láthatóak. Az ilyen levelek lehullanak majd, de kellő gondossággal rendbe fog jönni, kihajt. Sok fényt és meleget szeret, illetve a huzatot nem bírja.
Kedves Zsukac! Lehet, hogy valamilyen talaj-kártevő, vagy egyszerűen az, hogy nagyon idős volt a fa. Tápanyag-utánpótlást kapott rendszeresen? Volt a kérgen sérülés? Esetleg járatok a fában? A farontó lepke hernyója szereti a cseresznyét és ahogyan fent pusztítja el a fát, ilyen tüneteket tud produkálni. A cseresznyefák metszése >>
Kedves Bordás Panni! A kiválasztott árnyéki növények nevelhetők a diófa alatt. Fontos azonban gondoskodni arról, hogy a lehető legtöbb fényt juttassuk nekik, amit a diófa ágainak felfelé terelésével (metszéssel) érhetünk el. Ne hagyja őket ernyőszerűen lecsüngeni, így több fény jut a növényeknek alatta. Virágzásuk és lombszíneződésük biztos, hogy szerényebb lesz, mint máshol lenne. A faleveleket ősszel gondosan össze kell gyűjteni és elhordani/elégetni, mert azokban rengeteg juglon halmozódik fel. Sajnos a növény összes részéből kioldódik az anyag így mindenképp számolni kell allelopátiás hatásával, vagyis előfordulhat hogy a növények nem fognak olyan ütemben fejlődni, virágozni. A rhododendron, azálea, photinia hazánkban kissé fagyérzékenyek, az első kettő emellett speciális savanyú talajt igényel, ezért nem garantált a növények sikere a diófa alatt. Eleinte mindenképp kis példányszámmal érdemes próbálkozni, hogy meglássa hogyan viselkednek a növények az adott termőhelyen, de elsősorban a kevésbé érzékeny fajokat érdemes preferálni (babér, bangita, hortenzia, lonc, magyal, mályva). Üdvözlettel, Stipa Kertészet Szakértője Alakítsunk ki növényárnyékos pihenősarkot Árnyékos kertbe ültessünk páfrányokat Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékos kertben ne reméljünk szép pázsitot
Kedves Szilvia, ez sajnos alga, algásodik a gyepe. Erről már sokszor irtunk, itt elolvashatja cikkeinket a témában: Mohásodik és algásodik a gyepem! Mit tegyek? >> Algásodik a füvem! Mit tegyek? >>
Kedves Nefi! Ha jól nyírható keskenyre nevelhető örökzöld sövényt szeretne, ajánlani tudom a lassan növő Buxus suffruticosa-t, Taxus fajokat, Berberis julianae-t. Buxus sempervirens - Örökzöld puszpáng Buxus-átok: tarol a selyemfényű puszpángmoly Kicsit méretesebb de gyakori nyírással szép sövény nevelhető a Prunus laurocerasus fajokból és a Photinia fajokból is. A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész Ezek nagyobb levélméretüknél fogva nem lesznek olyan tömörek, de negyon mutatósak, védett helyen szép sövényt képeznek. Még több kérdés: Gyorsan növő, örökzöld sövényt szeretnék ültetni félárnyékos helyre. Mit javasol? Üdvözlettel, A Stipa Kertészet Szakértője