3321. Biotár IV. Országos Öko Expo és Bio Fesztivál
Az idei évben – hagyományosan június hónapban - már negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Biotár Országos Öko Expo és Bio Fesztivál.
Az idei évben – hagyományosan június hónapban - már negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Biotár Országos Öko Expo és Bio Fesztivál.
Kaktuszgyűjtők lelkes csoportja pont 40 évvel ezelőtt gondolta úgy, hogy létrehoznak egy olyan közösséget, ahol hobbijukat, szenvedélyüket, a kaktuszgyűjtés örömeit oszthatják meg egymással és az érdeklődő közönséggel.
Sokszor gondot okoz, hogy milyen műtrágyát válasszunk növényeink számára. Íme néhány tipp arra nézve, hogyan is gondozzuk évelő növényeinket egészséges fejlődésük érdekében.
A mai rohanó világunkban sok embernek nem marad sok ideje a növényei gondozására. Ilyenkor gyakran megesik, hogy az ajándékba kapott vagy vásárolt szobanövények elsárgulnak, rosszabb esetben el is pusztulnak. Lássuk, mit tehetünk, hogy az ilyen eseteket elkerüljük!
Hozzávalók: 28 dkg liszt, 15 dkg margarin, 8 dkg glukon, fél zacskó sütőpor, fél citromnak a leve, 1 tojás, 15 dkg kókuszreszelék, 1 tasak vaníliás cukor.
A glifozátkészítmények évek óta a legnagyobb mennyiségben forgalmazott növényvédők világszerte. Felhasználásáról tavaly vita robbant ki az Európai Unióban, korábban már visszavonták egy bizonyos segédanyagot tartalamzó glifozát tartalmúgyomirtókat,. A környezetvédők azonnali tilalom mellett érveltek, amíg a termelői szakszervezetek a szer használati engedélyének 15 éves meghosszabbítását szerették volna elérni. 18 tagország 5 éves hosszabbítást szavazott meg, így 2022. december 15-i határidővel lehet használni egyes grlifozát gyomirtókat. Házikertben használható III. kategóriás gyomirtók: Barclay Gallup Hi-Aktív Glialka Star Roundup Mega
Nagyméretű növények esetén két módszert is választhatunk: évente elég lehet, csak a föld felső részét leszedni és friss földdel pórolni. Ha ez elmaradt évek óta, akkor érdemes a teljes talajcseréről gondoskodnunk. Vegyük ki a teljes gyökérzetet a cserépből és vágjuk vissza, távolítsuk el az esetleg elhalt részeket, és ezzel együtt metszük meg egy kicsit a növényt is. Visszaültetés után figyeljünk oda jobban. hogy az újabb begyökeresedésig ne hagyjuk teljesen kiszáradni a földet.
Ha már nem díszítenek a virágok, termések, akkor érdemes eltávolítani őket, hogy a növény a zöld hajtások nevelésére fordítsa energiáját. Bővebben a dérbabérról: Ismerd meg a japán dérbabért!
Jó ötlet a fakerettel körülvett fűszerkert, a napos kertrészlet is megfelelő. A gyomok ellen egy sima neylon borítás csak rövid ideig elegendő, mivel azon át tudnak nőni az erős tarackos gyökerek, a földben lévő magról kerő gyomok ellen pedig egyébként sem hatásos. Én alaposan megtisztítanám a területet a gyomoktól, felásnám mélyen és feltölteném a virágfölddel kevert talajjal. Addig kell nagyobb figyelmet szentelni a gyomtalanításnak, amíg a növények be nem növik a rendelkezésükre álló helyet, azután a gyomok is visszaszorulnak. Érdemes figyelni, hogy egyes fajok nagyon terjednek - pl. menta, magasra nő a tárkony... Még több fűszerkert info itt
Kedves János! Ha nincs a közelben megfelelő porzója a cseresznyének, valóban ez lehet az oka a terméshiánynak. Sajnos a képről nem tudom a cseresznye fajtáját megállapítani, de talán segít az alábbi táblázat kideríteni a fajtát és megtalálni mellé a megfelelő porzópárt: Cseresznye fajták és porzópárok