3351. Májas-cukkínis finomság - piaci árak
Hozzávalók: 3 cukkini, 2 tojás, durvára vágott mandula, 30 dkg sajt, fél kiló máj, 40 dkg vegyes zöldség, ízlés szerint pedig só, bors és bazsalikom.
Hozzávalók: 3 cukkini, 2 tojás, durvára vágott mandula, 30 dkg sajt, fél kiló máj, 40 dkg vegyes zöldség, ízlés szerint pedig só, bors és bazsalikom.
Sokan szeretnék fürdőszobájukat is szobanövényekkel díszíteni, de félnek, hogy a párás, nedves levegő elpusztítja a növényeket. A titok nyitja viszont nem annyira a gondozásban, mint a növény választásában áll!
Habár a parlagfű virágzása odébb van, a növény irtásának az ideje viszont már elkezdődött. Megkérünk minden állapolgárt, hogy tekintse feladatának, hogy a saját területén megtalálható parlagfüvet kigyomlálja!
Egy gyakori kérdés, amit sokan feltesznek, hogy miért nem virágzik a növényünk. Íme, néhány tipp, melyek segítségével a kertjeinkben lévő növényeket virágzásba boríthatjuk.
A bodzát különösebben nem kell bemutatni senkinek. Tavasz vége felé a bodzaszörp neve sokaknak ismerősen cseng, de vajon hányan tudják azt, hogy milyen gyógyító hatásai vannak ennek a növénynek. Lássuk hát, mit is tud a bodza!
Az alábbi egzotikus növények termesztésével foglalkozó cégnél kaphatók az említett növények:
Mivel a megfelelő megvilágítás az egyik legfontosann tényező a növények tartásánál, csak árnyékban is elvegetáló növények közül lehet választani: ilyenek a kukoricalevél, a dracénák, az anyósnyelv, a kúszó filodendron, a szobai futóka, a rákvirág.
A jelenlegi állapotot valószinűleg a következők okozhatták: nincs eléggé világos helyen, és lehetséges, hogy néha a földlabda is jobban kiszáradt a kelleténél. Ilyenkor a levelek elsárgulnak, lehullanak. A piros színű fellevelek színe is tompul. A mikulásvirág nevelése során az alábbiakat kell betartani: helyezzük a lakás legvilágosabb részére, ha a talaj felszíne száradni kezd, akkor alaposan öntözzük meg, a felesleges víz a cserépalátétben gyűljön össze és ezt a felesleget mindig öntsük ki. A szükséges hőmérséklet 18-22 C° legyen. Megmenthető a felkopaszodott mikulásvirág az alábbi módon: Ameddig esztétikailag el tudja fogadni ezt az állapotot, úgy legalább karácsony utánig tartsa meg így. Ha már nem tetszik sehogy sem, akkor a csúcs kb. 5-6 cm-es részét, azaz a felleveles virágzatot vágja le. A fentebb leírt módon gondozza, melyet tápoldatos öntözéssel egészítsen ki. Nyáron a kertbe is kiültetheti cseréppel együtt, majd szeptemberben ültesse át és vigye vissza a lakásba. De célszerű most is megvizsgálni a gyökérzetét, és ha a földlabdát nagyon átszőtte, akkor máris érdemes virágföldbe átültetni. Október elejétől, közepétől naponta délután 5-től másnap reggel 7 óráig takarja le 10 héten át fényt át nem engedő fekete vászonzacskóval. Az említett időtartamon kívül viszont ne legyen rajta a zacskó, mert nappal nagyon fényigényes. Mint látható a Mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) nagyon igényes, de az elmondottakat betartva jövő karácsonyra a mostaninál sokkal nagyobb, és gyönyörűen virágzó növényben gyönyörködhet kisfiával együtt. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről. Még többet olvashat itt: Mikulásvirág, a kedvenc karácsonyi szobanövény Milyen növények illenek a karácsonyi hangulathoz? Dobd fel a decembered! Adventi koszorú élő virágból
A pompás kutyatej (Euphorbia milii) Madagaszkárról származik, s ebből következően melegigényes, de nagyon szívós növény. A sajátomat szobahőmérsékleten tartom és kb. kéthetente megöntözöm, függetlenül attól, hogy csak a csúcsán található néhány levél és a virágok. Télen tápanyagot semmi esetre se adjon. A kaktuszokkal helyesen cselekszik, de ez mégis csak más növény. Javaslatom, hogy a 3 növényből egyet tartson együtt a kaktuszokkal, ezt ne öntözze egyáltalán, és tavaszra egyértelmű választ kap felvetésére. Minden szakkönyvi válaszból csak az lehet jó, ami gyakorlati tapasztalaton alapszik. Ha lehet, majd tudósítson kísérlete eredményéről. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről. Régi-új szobanövény kedvenc: Pompás kutyatej (Euphorbia milii)
A képen mikoszferellás levélfoltosság nevű betegség látható. Mivel ez a gomba a meleg, nedves klímát kedveli, azért van inkább a fenyő árnyékában, ahol magasabb a páratartalom. Ha a fenyőt kivágja akkor is lehetséges ez a gombafertőzés, csak kevesebb lesz. A kórokozó a fertőzött leveleken telel át, ezért érdemes a lombot összegyűjteni és elégetni rögtön a lombhullás után. A tenyészidőszakban olyan szerekkel védekezhet, mint a peronoszpóra ellen, ha képes olyan magasra permetezni, mint a fa megkívánja.