3351. Májas-cukkínis finomság - piaci árak
Hozzávalók: 3 cukkini, 2 tojás, durvára vágott mandula, 30 dkg sajt, fél kiló máj, 40 dkg vegyes zöldség, ízlés szerint pedig só, bors és bazsalikom.
Hozzávalók: 3 cukkini, 2 tojás, durvára vágott mandula, 30 dkg sajt, fél kiló máj, 40 dkg vegyes zöldség, ízlés szerint pedig só, bors és bazsalikom.
Sokan szeretnék fürdőszobájukat is szobanövényekkel díszíteni, de félnek, hogy a párás, nedves levegő elpusztítja a növényeket. A titok nyitja viszont nem annyira a gondozásban, mint a növény választásában áll!
Habár a parlagfű virágzása odébb van, a növény irtásának az ideje viszont már elkezdődött. Megkérünk minden állapolgárt, hogy tekintse feladatának, hogy a saját területén megtalálható parlagfüvet kigyomlálja!
Egy gyakori kérdés, amit sokan feltesznek, hogy miért nem virágzik a növényünk. Íme, néhány tipp, melyek segítségével a kertjeinkben lévő növényeket virágzásba boríthatjuk.
A bodzát különösebben nem kell bemutatni senkinek. Tavasz vége felé a bodzaszörp neve sokaknak ismerősen cseng, de vajon hányan tudják azt, hogy milyen gyógyító hatásai vannak ennek a növénynek. Lássuk hát, mit is tud a bodza!
A szilva nem igényel rendszeres metszést, nagy gond nem történik ha néhány év kimarad. Metszés során az előregedett, beteg vagy a koronát sűrítő ágakat kell eltávolítani.
A tigriscsillag (Tricyrtis hirta) egy évelő dísznövény, virágai jellegzetesen pettyezettek, innen kaphatta nevét is. Magyarul Borzas púpliliom a hivatalos neve.(Ilyen van Önnek is?) Japánból származik, savanyú, tőzeges talajt és rendszeres vízellátást igényel. Télen érdemes gallyakkal takarni.
A futórzsánál nem szükséges az erőteljes metszés, mivel az a célunk, hogy hamar befussa a pergolát, támfalat stb. Inkább csak a beteg, sérült ágakat kell elsősorban visszavágnunk. Viszont, hogy több éven után se öregedjen el bokrunk, ezért 4-5 évente az öregebb hajtásokat tőböl el lehet távolítani, hogy helyete az 1-2 éves, gazdagabban virágzó hajtások fejlődjenek. Télen takarást igényel. A beteg részeket most is el lehet távolítani, de tavasszal látjuk, hogy az azévi tél milyen károkat okozott növényünkben.
A cikász a meleg, napos helyet, a rendszeres locsolást - lehetőleg esővízzel - kedveli. Persze óvakodni kell a pangó víz kialakulásától mert gyökere berohadhat. ha növénye nem fejlődik érdemes átültetni, de vigyázni kell a talajfelszín közelében lévő érzékeny gyökereire. Télen ritkábban kell permetezni, a tápoldatozás pedig teljesen elhagyható. <p>Kártevőkre különösen nem érzékeny, de a pajzstetű őt is megtámadhatja. Átültetés előtt érdemes megfürdetni a növényt, és ha talál rajta valamilyen kártevőt, azt gondosan eltávolítani.
Próbálja meg olyan helyre állítani, ami hűvösebb, csak ilyen körülmények közt tud pihenni télen (optimális számára a világos, fagymentes pince), hogy a következő tavasszal ismét gazdag virágzásba kezdjen. Elvirágzás után érdemes visszametszeni.