3351. Májas-cukkínis finomság - piaci árak
Hozzávalók: 3 cukkini, 2 tojás, durvára vágott mandula, 30 dkg sajt, fél kiló máj, 40 dkg vegyes zöldség, ízlés szerint pedig só, bors és bazsalikom.
Hozzávalók: 3 cukkini, 2 tojás, durvára vágott mandula, 30 dkg sajt, fél kiló máj, 40 dkg vegyes zöldség, ízlés szerint pedig só, bors és bazsalikom.
Sokan szeretnék fürdőszobájukat is szobanövényekkel díszíteni, de félnek, hogy a párás, nedves levegő elpusztítja a növényeket. A titok nyitja viszont nem annyira a gondozásban, mint a növény választásában áll!
Habár a parlagfű virágzása odébb van, a növény irtásának az ideje viszont már elkezdődött. Megkérünk minden állapolgárt, hogy tekintse feladatának, hogy a saját területén megtalálható parlagfüvet kigyomlálja!
Egy gyakori kérdés, amit sokan feltesznek, hogy miért nem virágzik a növényünk. Íme, néhány tipp, melyek segítségével a kertjeinkben lévő növényeket virágzásba boríthatjuk.
A bodzát különösebben nem kell bemutatni senkinek. Tavasz vége felé a bodzaszörp neve sokaknak ismerősen cseng, de vajon hányan tudják azt, hogy milyen gyógyító hatásai vannak ennek a növénynek. Lássuk hát, mit is tud a bodza!
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.