3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
a pompás kutyatej a meleg, déli fekvésű ablakokban érzi jól magát. télen, a virágzása alatt a 18°C az ideális számára. Nem vízigényes növény, télen még kevesebb locsolást igényel. Ha megtaláltuk neki az ideális helyet, nem ajánlott mozgatni, mivel nem szereti a költöztetést, ilyenkor lehullajthatja leveleit is. <p> Tejnedve mérgező, ezért gyermekektől távol tartsuk, átültetéskor, szaporításkor pedig viseljünk kesztyűt!
A zebralevelek (Calathea sp.) a trópusokról származnak, eredetileg félárnyék vagy árnyékkedvelők, de a nemesített, színes levelű fajták már több fényt igényelnek, ahhoz, hogy megtartsák színes mintázatukat. Alacsony páratartalmú lakásokat nehezen viseli el, míg párás környezetben gyorsan fejlődnek. Kissé savanyú közeget és üde talajt kell biztosítanunk számukra. Sajnos nem igazán panelnövény. Ha a szobában túl meleg van, érdemes inkább hűvösebb (de 15 foknál melegebb) helyet keresnünk neki télire.
A leírás alapján, a leginkább gyapjas pajzstetűre illik. Valószínű, hogy ez lepte el az orgonáját. Tavasszal mindenképp lemosó permetezésben kell részesíteni a orgonát. Ha ez nem segít, nyár elején további permetezés szükséges.<p>Bővebb leírást a pajzstetvekről az alábbi cikkünkben talál.
A növény valóban koszorúfutóka, amelynek igen ritkán van termése, könyvekben sem találtam említést róla. A termésérés viszont valóban okozhat sárgulás, mivel rengeteg tápanyagot elvon a növénytől. Ha növénye tovább sárhul érdemes megválni a terméstől. <p>Ha apró sárga foltokat talál a növényen, azt - főleg száraz helyen - takácsatkák is okozhatják, ilyenkor érdemes párásítani a növény környezetében, azt az atkák nem kedvelik s idővel eltűnnek.
Házilag is lehet datolyapálmát nevelni az étkezési, szárított datolya magjából a következő módszerrel. A vastag héjú datolyamagot tároljuk tíz napig nedves - sohasem kiszáradó fűrészpor között. Ezután tartsuk 24 órán át 25-30 fokos vízben, majd vessük el könnyű, homokos földbe. Amikor a hosszúkás sziklevelek kifejlődtek, át kell a növényeket ültetni, lehetőleg keskeny, magas, ún. pálmacserepekbe. A lapos edényekben ugyanis karógyökereik csak rövid ideig férnek el. Gyümölcsöt azonban nem fog teremni.<p> Bővebben, alábbi cikkünkben: