3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Léteznek illatos orchideák is, ha valaki arra az illatra allergiás, akkor igen okozhat; egyébként nem.
A gyökerek tömege mindig azt jelenti, hogy a növény jól érzi magát, éppen ezért nem ajánlatos átültetni, a tápanyagot úgy is mesterségesen pótoljuk. Én nem bántanám. Ha mégis, ami gyökér szabadon van, az maradjon is szabadon, nem szabad eltakarni. Ha nincs átlátszó cserép akkor nincs, nem létszükséglet. Remélem a "föld"az csak elirás volt!
A magokat már csak tavasszal vesse el, jó laza szerkezetű, homokos földbe. A növény selyemkóróféle, közepes vízigényű és naposabb helyet szeret. Nem télálló, a leándernél azért kissé magasabb igényei vannak teleltetés szempontjából. Ez azt jelenti, hogy nagyon sötét helyre azért ne kerüljön. Teleltetési hőmérséklet: min. 10 fok.
A nobile típusu Dendrobiumok gyakran szaporodnak ily módon. Ezeket a bébinövényeket kb. 10-15 cm méret elérése után lehet az anyanövényről eltávolítani és akkor is csak úgy, hogy kitörjük a bébit az anyanövényből. Nem szabad vágni.
Ha túl nagyok és zavaróak, akkor 1/3-ára célszerű a hajtásokat visszavágni. Centiméterben nem célszerű ezt megadni, inkább a hajtás hosszában. Az encián bokrosodását a hajtáscsúcsok csipkedésével lehet serkenteni, ha egy vezérhajtást kiválaszt és meghagy, akkor akár kis fácskává is lehet nevelni!