3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Sajnos elég nehéz erre megadni a pontos választ abban az esetben, ha a növény szépen fejlődik. Normál esetben minél nagyobb a növény, annál többet virágzik és terem. Lehetséges, hogy a földjében már nincs megfelelő mennyiségű tápanyag a virágok kifejlesztéséhez. Mindenképpen speciális citrus tápoldattal kellene kezelni.
A tripszek igen apró, 1 mm hosszú, keskeny rovarok, szabadszemmel a láthatóság határán vannak. Szívó kártevők, növényi nedvvel táplálkoznak. A szúrás helyén a növényszövet elszinesedik, ezt látja barnás pontok formájában. Mire ezt észleli, a kártevő már lehet, hogy nincs is ott, a zsengébb részekre vándorol. A tripszekről, azok fejlődésmenetéről a következőket érdemes megjegyezni: évente sok nemzedékük fejlődik, a lárvái is szivogatnak, úgy mint a kifejlett alakok, minden növényt károsítanak. Ha egyszer bekerülnek az állományba, kiírtani nagyon nehéz. Fejlődése során bizonyos lárva alakjai a szár tövéhez a talaj felszíne alá húzódik átmenetileg rövid időre, majd újra előjön a lombjára. Emiatt a rejtett alakja miatt gyakran eredménytelen a kémiai kezelés. Helyesen tették, hogy a fóliát új helyre telepítették, mert a tripsz fajok egy része a gyomokon telel át a helyszínen. Vásárolt palántával bekerülhet a kártevő, és néhány hét alatt a melegben gyorsan felszaporodik. Ezért a palántákat, még ha nem is látszik rajta semmi kártétel, sem a kártevő, érdemes kiültetés előtt kezelni. Ez a lehetőség már "elúszott". Javaslom, hogy helyezzen el a fóliasátorban kék illetve fehér színű ragacsos felületű színcsapdát, melyekkel a tripszek jelenléte megállapítható, illetve az egyedszámuk jelentősen csökkenthető. Amennyiben a csapda számos tripszet jelez, a rovarölő szeres permetezés indokolt. Kémia kezelésre engedélyezett szabadforgalmi szerek közül a Match nevű rovarölő biológiai hatású, kevésbé mérgező, de kontakt hatású: oda kell jutattni a szert, ahol a kártvők élnek, csak akkor ér el eredményt. Élelmezésügyi várakozási ideje 7 nap. Kedvezőbb hatást érhet el a felszívódó hatású Actara rovarölő szerrel, mivel ez a növényben mozog, és a rejtetten élő táplálkozó állatokhoz is eljut. Élelmezésügyi várakozási ideje hajtatott paprikánál: 3 nap.
A ribizlifélék vesszőiben az üvegszárnyú ribizlilepke lárvái szoktak élni, nőni, a vessző tövi részén. Emiatt a vessző bél része elsötétedik, és a tövi részén a lárva morzsalékos ürüléke valamint maga a lárva vagy a lepke bábja figyelhető meg. Elnyúló rajzású a lepke, ezért ellene csak többszöri a permetezés lehet eredményes. Házi kertekben a megoldás, hogy a fertőzött vesszőket TŐBŐL ki kell metszeni és elégetni, lehetőleg azonnal. Így megakadályozhatjuk a lepkék szaporodását.
Az őszibarack fák leveleinek lyukacsosságát okozhatta növényvédő szer okozta perzselés, gombabetegség és rovarkártevő is. A meghatározáshoz nélkülözhetetlen a tünetekről készült felvétel. Kérem küldjön képet róla!
Most tulajdonképpen két növénynemzetséget sorolt fel, jó lenne a pontos nevüket tudni. A Clerodendron valószinűleg trópusi, közepes fény, de ugyanakkor vizigényes növény. Kint lehet, csakúgy mint a protea. Utóbbi mészkerülő, átültetésnél ezt figyelembe kellene venni. Esővízzel öntözze!