3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Az angyaltrombitát és a leandert is fagymentes helyen kell teleltetni. Az angyaltrombita csupasz szárral telel. Dugványai könnyen gyökereznek: a levágott zöld vagy félfás dugványokat kimosott homokban, újabban perlitben szokták gyökereztetni. Perlit 2-3 literes kiszerelésben Hermesz vagy vetőmag, kertészeti boltokban kapható. Inkább a perlitet javaslom, sokkal lazább, több levegő fér el a szemcsék között, ami a gyorsabb gyökérfejlődést eredményez.. A gyökeresedéshez egyenletes, legalább 20 C-os hely szükséges. Ha csak időlegesen is, de lehűl a gyökereztető közeg, az anyag könnyen berohad, elpusztul. A dugvány alsó leveleit le kell vágni, ne kerüljön a gyökereztető közegbe. Dugvány 15-20 cm-nél ne legyen hosszabb. Ha télen nem tudja a megfelelő egyenletes meleget biztosítani neki, inkább márciusban indítsa a szaporítást!
Oncidiumot és a másikat azonnal átültetni a régi talaját kidobni és teljesen újba átültetni. A leveleket gyökereket tisztára mosni az átültetés előtt. Az oncidium utálja a vizet, elég neki heti 1xi is de inkább 2 hetente 1x. a phala, ha eldobja a virágot annak sok más oka is lehet. A növény megmarad biztosan, de a virágait akár egy helyváltoztatás okozta stressztől is eldobhatja. Ha megszokja az új helyét, majd hoz másikat. üdv
Télen 5-10 fok között, világos helyen tartsa. Tavasztól tápoldatozza folyamatosan. Télen vigyázzon a túlöntözésre, mert ez gyökérrothadáshoz vezethet. Ha most az őszi hidegek után, hirtelen viszi be a fűtött szobába, ledobálhatja leveleit, ezért fokozatosan kell beszoktatni. A tört fényt szereti, és nem szereti a huzatot. Átültetéskor savanyú tőzeg helyett sokkal jobb a B-s virágföld, a marhatrágya, perlit alginit és folyami homok keveréke,de átültetni csak kora tavasszal szabad.
Meg lehet próbálni, bár leginkább a dugványok száraz teleltetése egyszerű így, de ismerősöm próbálta nagyobbakkal is és remekül sikerült neki. Februártól kell a muskátlikat újra beültetni és melegebb helyen tartani őket. Ekkor már öntözni is lehet.
Nyugodtan elültetheti a növényeket a kertben még idén ősszel... megfelelő tápanyagot (hortenziának savanyú földet) és öntözést biztosítson nekik az ültetéskor.