3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Mindkét növény Agave americana. Nagyobb edényekben kellene tartania. Nyáron , ha van kertje, süllyessze a talajba cserepestől. -4C°-ig bírják a hideget, de ezt ne várja meg, mert a fagyos földből bajos lesz kiszedni. Télen tartsa hideg, akár sötétebb helyen is. Szeretik a tápanyagban dús földet és a vizet is, a téli időszak kivételével. Ficzere Miklós
Az idősebb egyedeken a kéreg hosszában repedezetté válik. Az idősebb fák kérgén sok repedés, barázda, ránc látható. De az olasz körtepajzstetű - mert a diófa nedvét szívja- a levelek kisebbek maradnak és sárgán pettyesek. A megtámadott fa kérge is gyakran repedni kezd.
A túlzott mértékű tápanyag-utánpótlás is káros, mivel a nagy mennyiségű nitrogén túlságos mértékben serkenti a fiatal hajtások növekedését. Ugyanígy ügyeljünk a helyes öntözési módszerek betartására és a betegségek elleni védekezésre. Ha a kártevők nem szaporodtak el túlságosan, gyakran elegendő egyszerűen vízbe fojtani a levéltetveket úgy, hogy az egész növényt egy vödör langyos vízbe merítjük. Ez a módszer természetesen nem alkalmazható frissen átültetett vagy nagy méretű növények esetében. Ha kémiai védekezési módot választunk, ne feledjük, hogy egyes növények érzékenyek bizonyos vegyszerekre, a levéltetvek pedig ellenállóvá válhatnak, ha ugyanazt a vegyszert, pl. a Derrist (tubagyökér) túl gyakran használjuk. A használni kívánt terméket gondosan válasszuk ki, a használati utasításnak megfelelően alkalmazzuk, és a különböző szereket váltogatva használjuk. Természetesen több különböző termék is tartalmazhatja ugyanazt a hatóanyagot, tehát ezt is ellenőriznünk kell. Fontos tudatosítanunk azt is, hogy pusztán amiatt, hogy egy rovarölő szer természetes anyagokat tartalmaz, még egyáltalán nem biztos, hogy az illető szer nem mérgező. A leggyakoribb, érintkezés útján ható, gyorsan lebomló hatóanyagok: a természetben előforduló rotenon (a Derris-gyökérben), a nikotin (mérgező), a pirétrum (nagyon biztonságos) és a szintetikus malation (5 napig tart, a varjúhájra, páfrányokra, gerberákra, orchideákra és píleákra mérgező). A szintetikus piretroidok közé tartozik a biorezmetrin (nagyon biztonságos), és a rezmetrin (nagyon biztonságos). A növényeket ne tegyük ki közvetlen napfényre, amíg levelük meg nem száradt. A kezelést végezhetjük ablakpárkányon vagy egy könnyen tisztítható mosogatóban is.
A szakirodalomban leírtak, egészséges virágzóképes növényre vonatkoznak, de itt életmentésről van szó, tehát eltekinthetünk azoktól. Igaz mindkettő a hűvösebb éghajlatot szereti de a helytelen hőmérsékletre max.annyival reagál, hogy nem fog virágozni. Jelen esetben viszont most nem is ez a cél. Átültetni ennek ellenére is csak akkor kellene (évszaktól függetlenül) ha megjelennek rajtuk új hajtások. Ezeknek az új hajtásoknak már viszont az új közegbe kellene belegyökerezniük. Ha a gyökeresedés újraindult, akkor a táp viszont nem árthat nekik(max a fel nem használt tápsók feldúsulnak a közegben de mivel nem túl sok idő múlva úgyis átültetésre kerülnek ez nem hiszem, hogy kárt okozhatna nekik) Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől Orchidea otthoni tőosztása 4 lépésben Orchidea fajták: árvácskaorchidea Hogyan kell gondozni a Cambriát és a Miltoniát?
Sajnos még nem volt szerencsém ehhez a növényfajhoz, de ahogy utánanéztem ez egy pozsgás harangvirágféle, tehát nem pálma. A tünetek eléggé aggasztóak, sajnos szinte biztos, hogy valami komoly baja van a növénynek. Nem valószinű, hogy Ön követte el a hibát, szerintem már betegen kapta meg. Talán valami gombás eredetű betegség támadhatta meg. A legtöbb, amit tud vele csinálni, hogy nem öntözi most jó darabig és jó világos, meleg helyre állitja a cserepét.