3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
A növény a Phalaenopsis névre hallgat azon belül egy hibrid növény. Virágszára hajlamos az elágazódásra,csak az elszáradt részt kell levágni róla. Igényei:Napmentes félárnyékos hely ,szereti a párát és ha nedves a közege. Tápozni a hajtásidő alatt hetente 1x.Pihenőidő alatt nem szükséges.(Bár ritkán pihen) Üdv
A menta kiváló frissítő. Maréknyi virágos-leveles mentát negyed óráig főzzünk negyed liter vízben, lassú lángon. Aztán szűrjük át finom szűrőn, és hígítsuk kicsit fel vízzel. Az így nyert mentás frissítő különösen fárasztó elfoglaltságok után hatásos
Jó lenne látni róla egy képet, mert a Hibiscust a levélrozsda is megtámadhatja, ilyenkor feketés barnás foltok tarkítják. Szürkepenész - elsősorban a bimbókat és a virágokat károsítja. Ellenszere :a túlzott locsolás, jó levegőztetés, és vegyszeres permetezés. Levéltetvek, takácsatkák és tripszek támadása is levélsárgulással jár.
Ha kidudorodnak ezek a pöttyök, akkor ödémáról van szó. Nem fertőző betegség, hanem olyankor jelentkezik, amikor a növény sok vizet kap, azonban ezt nem tudja elpárologtatni, mert a levegő hűvös és párás. Az öntözés mérséklésével, a közeg szárazabban tartásával, ill. kevésbé párás időben az ödémás foltok száma az új leveleken csökkenni fog, ill. várhatóan nem is lesznek már újabb pettyek.
A csigák kártételének megelőzése végett kerülje az esti locsolást. Horganyzott lemezből készíthet csigakerítést a védendő terület köré. A csigák útjába rakott csalogató anyagokkal (burgonya-uborkadarabok, vizezett korpa) és sörcsapdával (sörrel félig töltött, földbe süllyesztett tejfölös-pohár) összegyűjthetjük az állatokat. Az útjukba szórt oltatlan mész vagy szuperfoszfát hatására fokozott nedvelválasztásra kényszerülnek, ezáltal kiszáradnak és elpusztulnak. A vegyszeres védekezés során sávosan, kupacokban, speciális csigaölő szereket (metadehid) is helyezhetünk a növények közé.