3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Kedves István! A pangó vizet egyetlen gyümölcsfa sem kedveli - károsodnak a gyökerek, sok a kórokozó. Magas csapadékigénye (7-800 mm/év) az almának, körtének diónak van, de pl a fekete bodza, áfonya kimondottan vízigényesnek mondott növény, valamint a mogyoró ültetése is lehetséges amely a héjasok közül a legigénytelenebb. A kerti munkához sok erőt és örömet kívánok!
Kedves József! Személy szerint nagyon fontosnak tartom az őszi és a kora tavaszi lemosó permetezést, hiszen az áttelelő kórokozókat igen nagy hatékonysággal tudjuk megtizedelni, és ezzel a módszerrel juttatjuk a lehető legkevesebb növényvédő szert a gyümölcsökbe. Természetesen szükség van az egész évi védekezésre is. A fertőző baktériumos levél- és gyümölcsfoltossággal szemben a virágzásban és utána réztartalmú szerrel érdemes permetezni. A különböző kártevők ellen (tarka és sárga diólevéltetű, gubacsatkák) pedig felszívódó rovarölő szerrel védekezhetünk. Bár a kiskertekben a diót nem szokták művelni, de nagyobb és szebb terméshozamot érünk el, ha a törzs körül gyomirtást végzünk úgy, hogy a talajt megmozgatjuk (így a talaj levegőztetését és a jó vízgazdálkodás elősegítését is elérjük). Érdemes a diót trágyázni is (a talajba bedolgozni 20-25 cm mélyen) - kálium- és nitrogénigényes növény. A kertészkedéshez sok erőt ás örömet kívánok!
Kedves Bea! Csemegeszőlő oltóvessző csapok lehetőleg ellenőrzött törzsültetvényből, esetleg évközben folyamatosan ellenőrzött termőszőlő ültetvényekből szedhetők. Az oltócsapokat, a késői időpont miatt, jelenleg csak szaporítóanyag előállító telepekről lehetne beszerezni. Az átoltást, ha a szaporítóanyag telepekről nem sikerül beszerezni, akkor javasolnám az átoltás későbbi időpontra történő elhalasztását, vagy a fásoltások helyett zöldoltás alkalmazását. A kérésével javaslom, forduljon a volt Szőlészeti Kutató Intézetekhez, vagy Kertészeti Egyetemhez, esetleg a megyei Agrárkamarákhoz, ahol többet segíthetnek az oltócsapok beszerzésénél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt F.K.5.! Ön valóban nem szobafenyőt (ARAUCARIA EXCELSA) vásárolt. Az Ön által vásorolt fajta valószínűleg a CUPRESSUS MACROCARPA GOLDCREST, de teljes bizonyossággal fénykép alapján nehéz meghatározni a fajtát. (Szóba jöhet még a Chamaecyparis lawsoniana Ellwoodii fajtája, amit kis méretben szintén szoktak dekorációs célokra használni. Ez a fajta nagyobb méretben a kertekben is megtalálható, védett helyen teleinket jól tűri.) A növény nálunk nem telel át, rövid tenyészidejű örökzöld dekorációnak használják. Párás, hűvös, világos helyet igényel, fagypont körüli hőmérsékleten teleltessük mérséklet öntözés mellett. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Nem kell komolyan venni az ennyire túlzó óvatosságot. Nyugodtam keverje össze, ugyanis ha a növénye vírusos, akkor az vagy a kukába kell, hogy kerüljön, vagy így is-úgy is fertőzni fog! Üdv