3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Kedves Marianna! A képek alapján ki merem jelenteni, hogy fagyás sérülések, nem betegség, vagy kártevő! Vágja vissza az élő, egészséges részekig és sokat öntözze, tegye napos helyre. A tartási körülmények jók, ne változtasson!
Üdvözlöm! A keserű mandulát elsősorban a gyógyszeripar hasznosítja. A kertekben édes, azaz az "ehető" mandulákat szokták ültetni, szerintem azok az Ön fái!
Tisztelt Valcsi! A képen látható epernek a levelén és a virágon lévő szürkés barna foltok vagy a rovarölősszer enyhe perzselése lehet fiatal növényi részeken vagy sárgás vöröses szélel a szamóca citiás levélfoltosságára utalnak. A beteg vagy perzselt leveleket részeket távolítsuk el és a növénty a következő gombaölőszerekkel permetezzük le - Dithane-M45. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Maria! A Rhododendron a talajra nagyon érzékeny, kimondottan a savanyú talajt szereti (keverjen a földjéhez erősen savanyú kémhatású tőzeget) és rendszeresen öntözze Rhododendron tápoldattal. A félárnyékos hely a megfelelő a számára, a tűző napot egyáltalán nem kedveli.
Kedves Ági! Megfelelő öntözés és tápanyag utánpótlás mellett szerintem ebben a jó időben néhány hét múlva biztosan fog látni pozitív változást.