3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
A glifozátkészítmények évek óta a legnagyobb mennyiségben forgalmazott növényvédők világszerte. Felhasználásáról tavaly vita robbant ki az Európai Unióban, korábban már visszavonták egy bizonyos segédanyagot tartalamzó glifozát tartalmúgyomirtókat,. A környezetvédők azonnali tilalom mellett érveltek, amíg a termelői szakszervezetek a szer használati engedélyének 15 éves meghosszabbítását szerették volna elérni. 18 tagország 5 éves hosszabbítást szavazott meg, így 2022. december 15-i határidővel lehet használni egyes grlifozát gyomirtókat. Házikertben használható III. kategóriás gyomirtók: Barclay Gallup Hi-Aktív Glialka Star Roundup Mega
Nagyméretű növények esetén két módszert is választhatunk: évente elég lehet, csak a föld felső részét leszedni és friss földdel pórolni. Ha ez elmaradt évek óta, akkor érdemes a teljes talajcseréről gondoskodnunk. Vegyük ki a teljes gyökérzetet a cserépből és vágjuk vissza, távolítsuk el az esetleg elhalt részeket, és ezzel együtt metszük meg egy kicsit a növényt is. Visszaültetés után figyeljünk oda jobban. hogy az újabb begyökeresedésig ne hagyjuk teljesen kiszáradni a földet.
Ha már nem díszítenek a virágok, termések, akkor érdemes eltávolítani őket, hogy a növény a zöld hajtások nevelésére fordítsa energiáját. Bővebben a dérbabérról: Ismerd meg a japán dérbabért!
Jó ötlet a fakerettel körülvett fűszerkert, a napos kertrészlet is megfelelő. A gyomok ellen egy sima neylon borítás csak rövid ideig elegendő, mivel azon át tudnak nőni az erős tarackos gyökerek, a földben lévő magról kerő gyomok ellen pedig egyébként sem hatásos. Én alaposan megtisztítanám a területet a gyomoktól, felásnám mélyen és feltölteném a virágfölddel kevert talajjal. Addig kell nagyobb figyelmet szentelni a gyomtalanításnak, amíg a növények be nem növik a rendelkezésükre álló helyet, azután a gyomok is visszaszorulnak. Érdemes figyelni, hogy egyes fajok nagyon terjednek - pl. menta, magasra nő a tárkony... Még több fűszerkert info itt
Kedves János! Ha nincs a közelben megfelelő porzója a cseresznyének, valóban ez lehet az oka a terméshiánynak. Sajnos a képről nem tudom a cseresznye fajtáját megállapítani, de talán segít az alábbi táblázat kideríteni a fajtát és megtalálni mellé a megfelelő porzópárt: Cseresznye fajták és porzópárok