3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Mivel közel az ősz valóban nem érdemes már az idén permetezni, tavasszal kell figyelni, hogy lombfakadáskor megjelennek-e a tetvek, akkor érdemes védekezni ellenük.
A hangyákat valószínű, hogy a fán lévő mézharmat csalogatja, ezért a mézharmatot termelő tetvek ellen kell védekezni, ha ők eltűnnek a hangyák is otthagyják a fát.
A bio termesztéssel és kertészkedéssel kapcsolatos könyvekben valószínű több ilyen információ található, mint a hagyományos termesztési módokkal foglalkozó könyvekben. Sajnos konkrét könyvet, amely erről szól magam sem ismerek.
Sajnos a mi éghajlatunk, nem igazán optimális a gyep számára, rengeteg öntözés és műtrágyázás, na és kéthetenkénti nyírás szükséges ahhoz, hogy valóban szép legyen. Próbáljon lassú lebomlású műtrágyát laklalmazni, erre feljesztették ki egyes Osmocote műtrágyákat.
Az angol muskátli a hagyományos muskátlival szemben a szélvédett, hűvös, párás környezetet, napos de inkább félárnyékos helyen, enyhén savanyú talaj kedveli. Nagyobb szélviharoktól védeni kell, mert könnyen összetörnek a virágok. A tűző nap valószínű az oka, hogy muskátlija levelei és virágai lehullottak.