3391. A hatékony fűnyírás titka
A megfelelően elvégzett fűnyírás egészségesebbé teszi a füvet, ritkítja a gyomokat, sőt, trágyázza a pázsit talaját. Íme néhány tipp arra, hogyan hozzuk ki a legjobb eredményeket a fűnyírásból.
A megfelelően elvégzett fűnyírás egészségesebbé teszi a füvet, ritkítja a gyomokat, sőt, trágyázza a pázsit talaját. Íme néhány tipp arra, hogyan hozzuk ki a legjobb eredményeket a fűnyírásból.
A kaktuszok számára az ősz kezdete már a télre való felkészülés időszaka. Lássuk, hogyan gondozzuk a kaktuszainkat szeptemberben és októberben! Kaktuszok őszi munkanaptára!
A kaktuszok havi munkanaptárának végére értünk. Lássuk mi a teendőnk a kaktuszokkal a novemberi és decemberi hónapokban!
Hozzávalók: fél kg sárgadinnye húsa, fél citrom, 1 pohár cukorból készült szirup, két pohár víz, kevés aromás eszenc, kevés likőr, 2 pohár szódavíz.
A szobapáfrány (Nephrolepis exaltata) az édesgyökerű-páfrányfélék családjába tartozik és egy 50-60 cm magasságot elérő dús növény. Páfránylevelei nagyon hosszúak, visszahajlóak, elegánsak. A levélnyél két oldalán elhelyezkedő zöld levélkékből állnak.
A növény a dendrobium fajhoz tartozik és azon belül a keresztneve phalaenopsis.Tehát Dendrobium phalaenopsis(és hibrid). Jól áll neki az átlátszó cserép.de nagy szüksége nincs rá.A Phalaenopsis csoporttal ellentétben nem szereti az állandó nedvességet.két öntözés között ki kell száradni a közegének.Elvirágzás után levelei nagy részét eldobja,ekkor már ne öntözzük egyáltalán.Szárazon és 14-18 fokon teleltessük ha lehet párás környezetben.Leveleit sem kell ilyenkor permetezni.Tavasszal az uj hajtás megindulása után kezdődhet az öntözés,meleg,sok fény,sok viz,sok táp és az uj(de lehet,hogy a régi is)hajtás a növekedése befejeztével ujra virágozni fog. Sok sikert!
Kedves Csóborné! Ebben a témakörben a következő cikkeket ajánljuk figyelmébe: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Citromfa teleltetése 4 lépésben
Kedves Kovácsné! A növényt vágja le nyugodtan és a levágott részt tegye vízbe! A szár megvastagodott részénél (nódusz) alul vágja le, mert a gyökerek itt fognak fejlődni!
Bodza: tőről szaporítható. Viszont érdemes vele vigyázni, mivel kiírtani későbbb már nehéz (célszerű dézsába telepíteni).
1-1,5 méteres magassághoz talán elég az 1mt köz, de nagyobbhoz inkább 1,5-2méter. Vadvédelem ellen érdemes a csemetéket körbe keríteni műanyag hálóval.