3391. A hatékony fűnyírás titka
A megfelelően elvégzett fűnyírás egészségesebbé teszi a füvet, ritkítja a gyomokat, sőt, trágyázza a pázsit talaját. Íme néhány tipp arra, hogyan hozzuk ki a legjobb eredményeket a fűnyírásból.
A megfelelően elvégzett fűnyírás egészségesebbé teszi a füvet, ritkítja a gyomokat, sőt, trágyázza a pázsit talaját. Íme néhány tipp arra, hogyan hozzuk ki a legjobb eredményeket a fűnyírásból.
A kaktuszok számára az ősz kezdete már a télre való felkészülés időszaka. Lássuk, hogyan gondozzuk a kaktuszainkat szeptemberben és októberben! Kaktuszok őszi munkanaptára!
A kaktuszok havi munkanaptárának végére értünk. Lássuk mi a teendőnk a kaktuszokkal a novemberi és decemberi hónapokban!
Hozzávalók: fél kg sárgadinnye húsa, fél citrom, 1 pohár cukorból készült szirup, két pohár víz, kevés aromás eszenc, kevés likőr, 2 pohár szódavíz.
A szobapáfrány (Nephrolepis exaltata) az édesgyökerű-páfrányfélék családjába tartozik és egy 50-60 cm magasságot elérő dús növény. Páfránylevelei nagyon hosszúak, visszahajlóak, elegánsak. A levélnyél két oldalán elhelyezkedő zöld levélkékből állnak.
Ha 150-200 nm-en összefüggő gyommező alakul ki, csak glifozát hatóanyagú totális gyomirtó szer alkalmazása jelent megoldást, mivel a nyírásokkal a gyökértörzset folyamatosan erősíti. A gyomirtást legalább 10-15 cm magasságnál, tapadásfokozó anyag hozzáadásával kell kijuttatni. A kezelés után a kezelt területen legalább 20-25 napig sem fűnyírás, sem talajmunka nem végezhető! Üdvözlettel: Növényorvos Glifozát hatóanyagú gyomirtó szer 2017-ig használható
Kedves Marika! Sok oka lehet: rossz a növény minősége, kevés víz, sok víz, nem megfelelő teleltetés stb. Ha lehet ki kell ültetni a kertbe, majd ősszel betakarni, mert fagyérzékeny növény. Ha viszont cserépbe tartja, akkor át kell ültetni nagy cserépbe, és rendszeres öntözés mellett erkélyre, vagy kertbe ki kell rakni és fagymentes helyen (8-15 C) átteletetni.
Kedves Kérdező! Ha lehetséges, szeretnék az elváltozásról, ill. az egész növényről egy képet kérni! Köszönöm. Növényorvos
Kedves Detty! Habár van növényházi termesztés is, de akkor sincs most szezonja a levendulának. Június előtt nehéz lesz találniuk. Esetleg kérdezzenek meg egy termesztőt: http://levendula-elado.blog.hu
Kedves Magdi! A ládákat átcsiszolás után időjárás és UV álló falazúrral le kell kezelni (sadolin, xyladecor, lazuran). A kezelés után, legalább 2 hetet várjon a földdel való feltöltéssel, nehogy a festékben lévő anyagok kárt tegyenek a növényekben. Jó továbbá, ha a ládák lábakon állnak, hogy a víz ne álljon meg alatta. Belülről lehet fóliával bélelni. Ez a legegyszerűbb, de ne jusson át a víz a fólián, mert a fa és a fólia között penészedhet. Néhány, napos fekvésbe való mutatós virág: macskafarkú veronika, pompás kúpvirág, évelő díszgyertya, évelő kokárdavirág, sarkantyúvirág, paprikavirág, gyűszűvirág, margitvirág. A bársonyvirág is szép, de az nem évelő, saját magról újra lehet ültetni. Üdvözlettel: Növényorvos