3391. A hatékony fűnyírás titka
A megfelelően elvégzett fűnyírás egészségesebbé teszi a füvet, ritkítja a gyomokat, sőt, trágyázza a pázsit talaját. Íme néhány tipp arra, hogyan hozzuk ki a legjobb eredményeket a fűnyírásból.
A megfelelően elvégzett fűnyírás egészségesebbé teszi a füvet, ritkítja a gyomokat, sőt, trágyázza a pázsit talaját. Íme néhány tipp arra, hogyan hozzuk ki a legjobb eredményeket a fűnyírásból.
A kaktuszok számára az ősz kezdete már a télre való felkészülés időszaka. Lássuk, hogyan gondozzuk a kaktuszainkat szeptemberben és októberben! Kaktuszok őszi munkanaptára!
A kaktuszok havi munkanaptárának végére értünk. Lássuk mi a teendőnk a kaktuszokkal a novemberi és decemberi hónapokban!
Hozzávalók: fél kg sárgadinnye húsa, fél citrom, 1 pohár cukorból készült szirup, két pohár víz, kevés aromás eszenc, kevés likőr, 2 pohár szódavíz.
A szobapáfrány (Nephrolepis exaltata) az édesgyökerű-páfrányfélék családjába tartozik és egy 50-60 cm magasságot elérő dús növény. Páfránylevelei nagyon hosszúak, visszahajlóak, elegánsak. A levélnyél két oldalán elhelyezkedő zöld levélkékből állnak.
Kedves Sipos Balázs! Nyugodjon meg, vissza fognak nőni, illetve újra fognak nőni a kacsok, fog kapaszkodni újra a falom. Azért javaslom, hogy karózza ki, segítse kicsit a falra.
Igen, lehetséges a szárazságtól. De a berkenye tápnövénye a hajtáshervasztó darázsnak is. A lekonyult hajtásokon, körben, apró szúrásnyomokat kell keresni, később ezek a hajtások elszáradnak. Ha erről van szó, a leghatásosabb, ha lemetszeni ezeket a hajtásokat a szúrásnyomok alatt, mert a lankadt részben él a lárva. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha egy növényen a száradás tünetei jelentkeznek, akkor első lépésként meg kell állapítani, hogy ezt mi okozhatja. Ez nem minden esetben annyira egyértelmű… A nem megfelelő mennyiségű öntözővíz mellett száradást okozhat a túl sok öntözés miatti gyökérrothadás is, hiszen ebben az esetben is sérül a gyökérzet, és ez gátolja a vízfelvételt. A gyakori, de kis mennyiségű öntözővíz pedig nem nedvesíti át a teljesen gyökérlabdát, a felső réteg nedves ugyan, de a teljes gyökérzethez nem jut elegendő víz. Bármilyen tényező is okozta, a napra ilyenkor nem szabad kitenni a növényt, mert az csak fokozza a párologtatást, és így a száradási folyamat gyorsul. A leszáradt leveleket le kell vágni, és ha a növekvőcsúcs még nem pusztult el, akkor talán új levelet fejleszthet. Az öntözést a fent leírtak alapján a növény igénye, a hőmérséklet és a páratartalom figyelembevételével kell végezni.
Üdvözlöm! A képen egy brazil jázmin (Mandevilla) van. A tejnedve irritáló, mérgező hatású, ezért gyerek ne érje el!
A levéltetvek ellen leggyakrabban használt csapda - ha nem a vegyszeres megoldásokat választjuk - a ragadós szalag vagy hernyóövcsapda. A következő cikkünkből többet megtudhat erről a csapdáról, használatuk igen egyszerű, csak arra kell ügyelni, hogy felhelyezéskor az egész törzs kerületét körbeérje: Használjunk a kertben hernyóövcsapdát! Kapcsolódó cikkeinket is érdemes megtekintenie, ott is hasznos kis növényvédő csapdákat talál. A Biocont Magyarország Kft. cég weboldalán pedig rendelhet is ilyen csapdákat, megbízható cég, kérdésekkel is nyugodtan felkeresheti őket! (Különösen ilyesmikre szakosodtak.)