3406. Az indás kőtörőfű (Saxifraga stolonifera)
Az indás kőtörőfű a kőtőrőfűfélék családjába tartozó 15-20 cm magasságot elérő dús növény. Lássuk, hogyan kell gondozni ezt a növényt, hogy egészséges és üde maradjon!
Az indás kőtörőfű a kőtőrőfűfélék családjába tartozó 15-20 cm magasságot elérő dús növény. Lássuk, hogyan kell gondozni ezt a növényt, hogy egészséges és üde maradjon!
Tudtátok, hogy a középkorban boszorkányok varázslatai, szemmel verés, bájital ellen alkalmazták? Hogy az ókorban pénz helyett az adót kaporban is lehetett fizetni, olyan nagy értékűnek tartották?
Társadalmunkban az eldobható- és a vécén lehúzható törlőkendők használata nem kérdéses. Használjuk őket, mert praktikusak, higiénikusak és nyugodtak vagyunk, mert tudjuk, hogy a környezetre nem károsak, mivel hamar lebomlanak. Vagy mi van, ha mégsem?
Sokfelé él Magyarországon fügefa. Az első néhány évben óvni kell a téli hidegtől, később már megedződik, s a nagy fák is biztosan teremnek.
A vitorlavirág vagy békeliliom egy igénytelen, mégis dekoratív szobanövény. Mivel könnyen nevelhető és gondozása egyszerű, egy kis odafigyeléssel egész évben otthonunk dísze lehet.
Kedves Karolin! Sajnos hazánkban nem nagyon van olyan növény ami minden Ön által megjelölt kritériumnak egyszerre megfelelne. Ha lenne mindenki azt ültetné. :) A kúszólonc jó választás amennyiben gyorsan növő, könnyen szaporítható, örökzöld és virágos növényt keresne az egyetlen ami ellene szól, hogy termése mérgező, bár a termés általában magasabban helyezkedik el ahol kevésbé elérhető a gyerekek számára. Örökzöld virágzó kúszónövények többsége nálunk fagyérzékeny, de a téli jázmin (Jasminum nudiflorum) jó télállósággal rendelkezik, kora tavasszal nyílik szép sárga virágokat hoz. Emellett a közismert borostyán fajok örökzöldek. A virágos futónövényeink közül amelyek gyorsan fejlődnek, könnyen szaporíthatóak sajnos agresszívak is (Trombitafolyondár, Lilaakác), lassabban fejlődnek és csodaszép virágot fejlesztenek a Clematis fajták (iszalag). Amennyiben hosszú kerítésrészről van szó érdemes ezeket vegyesen (sávosan ültetni) így nem lesz olyan monoton, lesz benne örökzöld és virágzó falrész is.
Üdvözlöm! A képek alapján baktérium betegségnek gondolnám. Javaslom, hogy champion nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer. Ha nem javul, írjon!
Kedves Erzsi! Nagyon jól csinálta az átültetést, és a gyökér eltávolítását, de sajnos ez egy ilyen agresszív növény, nagyon nehéz tőle megszabadulni. Ha van kapacitása én első körben a mechanikus eltávolítást (alapos gyökérkiszedéssel minden alkalommal) javaslom és ha elfogy a türelme a Glialka megfelelő vegyszeres módszer mindenre ami zöld hajtást/levelet hoz. Ezen felszívódva a növény szállítószöveteibe kerül és az elszárad. Egy idő után ha rendszeresen karbantartja ezt a területet eltűnnek a sarjak, Kitartás! Üdvözlettel, A Stipa Kertészet Szakértője
Tisztelt kerttulajdonos! Olvastam kérdését! Mivel a növényeknek, nagy igénybe vétel, hogy termést teremjenek (főleg, ha kiadósan teremnek) ezért ez nagyon megterhelő számukra, így ez a folyamat amit leírt teljesen természetes és nem kell aggódni. Igaz nem minden gyümölcsfára igaz ez, de az almánál ez előforduló jelenség! Üdv Durucz Attila www.kertepito.com
Vegyszeres: Egyedüli hatóanyag a diklobenil lehet, mivel ennek használatát a vízközeli gyomirtásra engedélyezték. Kihajtás előtti stádiumban, tavasz elején kell elvégezni a kezelést. Ha kisebb-nagyobb foltokban található a területen a kenéses, pontpermetezéses kezelés közül választhatunk. Pontpermetezésnél a dikamba, kenésnél pedig a glifozát hatóanyag vált be. Az elpusztult növényi részeket gondos odafigyeléssel kell megsemmisíteni. A vegyszeres kezeléseknél minden esetben be kell tartani a szabályokat és oda kell figyelni a környező élőlényekre is. (ecsettel fel kell vinni a növényre a gyomirtó szert) Mechanikus: gyengíteni tudjuk a növényt, ha kihajtáskor rendszeresen visszavágjuk a hajtásokat. De ezzel nem akadályozzuk meg a terjedését. Ha kiszedtük a rizómákat, ne tegyük a komposztra, mert ott is kihajt.