3436. Így hoz rengeteg virágot a leander! Ezt jó, ha tudod!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
A falusi virágoskertek legfontosabb jellemzője a tarka virágágyás és a vegyes kultúra, azaz az öngyógyító kert.
Már megszokott, hogy szeptemberben mind a szakma, mind a látogatók a Hortusra készülnek, ám a megszokástól eltérően idén helyszínt vált és profi rendezvényközpontba a Syma csarnokba költözik.
A komposztálással csökkenthetjük a szemétdíjakat, kertünkbe csalogathatjuk a szebbnél szebb madarakat, de vajon a komposztálás társasházi méretekben is lehetséges? Lássuk a választ!
Sajnos a legtöbb szobanövényünk érzékeny a betegségekre és kórokozókra. A muskátli esetében négy betegséget kell megemlítenünk: vírusos levélfodrosodás, Xantomónászos betegség, botritiszes betegség és muskátlirozsda.
Kedves TJudit! A leírtak alapján helyesen jártak el az ültetés során. Mivel vízigényes növényről van szó, ezért elképzelhető, hogy egyszerűen kiszáradt. De lehetséges, hogy valamilyen kártevő, illetve kórokozó betegítette meg a kis fát és védekezés hiányában elpusztult. A talajra nem igazán érzékenyek a fűz fák, de javaslom újra telepítéskor (most ősszel ez aktuális) a talaj feljavítását.
Tisztelt Kertbarát! A képen klorotikus (vashiányos) tünetek láthatóak a fiatal leveleken. Ez nitrogén túladagolásakor, és a talaj magasabb mésztartalma miatt lehet. A növény az alacsonyabb ph-jú savanyúbb talajt kedveli. Ezért érdemes lenne a növényt nagyobb cserépbe tápanyagban dús talajba ültetni, és Fitohorm 55 Fe vasoldattal tápoldatozni. Így a fehéredés, és a sárgulás megakadályozható. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Valóban nagyon kicsi a cserép. Átültetheti, de óvatosan, hogy ne sérüljön se a gyökér, sem pedig más része a növénynek!
Kedves Marianna! Átültetheti, kb 5-8 cm nagyobb átmérőjű cserépbe. A talaj legyen jó vízgazdálkodású és tápanyagban gazdag föld! Azt javaslom, hogy pálmaföldet keverjen tkis tőzeggel és komposzttal, vagy komposztált marhatrágyával! NAgyon meg fogja hálálni! Nem szükséges külön megvilágítani, de tegye világos helyre és nagyon fontos, hogy két öntözés között száradjon ki a talaj, mert ez egy szárazságtűrő növény.
Üdvözlöm! Szerintem egy agresszív gomba betegség lehet! Javaslom, hogy nagyon gyorsan permetezzék le: Dithane és Ridomil nevű szerekkel!