341. Trükkös gyomok (2.)
Folytatjuk sorozatunkat a gyomnövények bemutatásával. Ebben a részben a következő gyomokat mutatjuk be röviden: galaj, pipacs, bükköny, árvácska, vérehulló fecskefű, konkoly, szarkaláb.
Folytatjuk sorozatunkat a gyomnövények bemutatásával. Ebben a részben a következő gyomokat mutatjuk be röviden: galaj, pipacs, bükköny, árvácska, vérehulló fecskefű, konkoly, szarkaláb.
Növényeinken tanyázó állatkákból akad bőven. A következőkben bemutatjuk a 7 legismertebbet: üvegházi molytetű (lisztecske), takácsatka, vincellérbogár, pajzstetű, gyapjastetű, fonálféreg, levéltetű.
"A legjobb eredményt adó növényi szívszer a galagonya". Ezt írja Dr. Oláh Andor "A természet patikája" c. könyvében. Ismerteti továbbá a galagonya hatóanyagainak a szívműködést kedvezően befolyásoló hatásait: javítja a szív koszorús ereiben a véráramlást, véd az angina pectoris (szívgörcs, szívnyomás) ellen.
Az edényben nevelt növények fejlődéséhez megfelelő ültetőközeg szükséges. Különböző növényekhez különböző közegek felelnek meg. Ha steril, gyomnövénymentes ültetőközeget használunk, a növénygondozás során értékes időt spórolhatunk meg.
2011. szeptember 8-án a Virágzó Zugló 2011 programja a Vezér út 28/b utcafrontját szépítette meg. Az addig szemetes, tarackos, kutyapiszokkal borított terület helyén ma már egy virágokkal és cserjékkel pompázó kert látványa várja az arra sétálókat!
Kedves Kék! Ültethet árnyéki évelőket v törpecserjéket pl Vinca minor, Hypericum, Geranium, borostyán, hebe, illetve árnyéktűrő egynyáriakat, pl Vinca rosea, Impatiens, futó muskátli, lobélia. Ezek attól függően fognak virágozni, hogy mennyi fényt, tápanyagot és vizet kapnak. Ha nagyon kevés a fény ne várjon dús virágzást.. Üdvözlettel, Stipa Kertészeti Tanácsadója
Kedves Olvasónk, erről már sokat irtunk, ajánljuk figyelmébe vakondos cikkünket: Vakondűzési praktikék, módszerek Harc a vakondokkal!
Kedves Bogi! Félárnyékos helyre inkább lomblevelű örökzöldeket érdemes ültetni, mert a tűlevelűek, tuja félék napfény igényesek. Ezek közül a Babérmeggy (Prunus laurocerasus) és a Korallberkenye (Photinia fraseri) fejlődik a leggyorsabban és megnőnek 2-3 m magasra is. Jól nyírhatóak, utóbbit védett fekvésbe érdemes ültetni (ne kerüljön szélcsatornába, kitett helyre). Ültetési távolságuk 80-100 cm. Üdvözlettel, Stipa kertészet tanácsadója
Én arra gondolok, hogy a növénynek nem jó helye van, át kellene tenni másik helyre. Sajnos az ilyen jellegű levélelszíneződést sok dolog okozhatja, biztosat nehéz mondani.Talán a páratartalom nem elég neki, a flamingóvirág meleg, párás esőerdőkben tenyészik. A banán termesztése Törpebanánok: Musa Cavendishii A banán gondozásának lépései
Üdvözlöm Péter! A fának meg kell szoknia az adott hely klímáját, adottságait "aklimatizálódik" ez természetes folyamat. A kertészetben, egy üvegházból érkezett, ahol ellenőrzött páratartalomban és fényviszonyokban mellett nevelték. A szoba mikroklímája lényegesen "szegényesebb" mint az említett üvegházban. A folyamat során ami eltarthat 3-5 hétig is fajtától függően, elvesztheti lombjának 30-50% -át is. A nyári időszakban nem lehet gond a nyitott ablak, viszont ősszel és télen javasolt elvinni a huzat útjából. Amit leírt a fa öntözéséről szerintem rendben van, ezt az időszakot a fának "egyedül" kell átvészelni. Ami talán még szóba jöhet egy friss ültetőközegbe való áthelyezés, amiben most lehet az egy kókuszrosttal dúsított keverék amit a kertészetekben használnak, ez hosszútávon otthoni körülmények közti tartásra alkalmatlan, ültetőközegnek B kategóriás virágföld valamint tőzegmoha 2/3, 1/3 keverékét ajánlanám. Az átültetésnél ne sérüljenek a gyökerek, amit lehet finoman leszedni a régi ültetőközegből és a frissbe áthelyezni. Kb ennyi lenne elsőre... Üdv: János Hasonló kérdés-válasz: Ficus ginseng bonsai levelei sárgulnak