341. Trükkös gyomok (2.)
Folytatjuk sorozatunkat a gyomnövények bemutatásával. Ebben a részben a következő gyomokat mutatjuk be röviden: galaj, pipacs, bükköny, árvácska, vérehulló fecskefű, konkoly, szarkaláb.
Folytatjuk sorozatunkat a gyomnövények bemutatásával. Ebben a részben a következő gyomokat mutatjuk be röviden: galaj, pipacs, bükköny, árvácska, vérehulló fecskefű, konkoly, szarkaláb.
Növényeinken tanyázó állatkákból akad bőven. A következőkben bemutatjuk a 7 legismertebbet: üvegházi molytetű (lisztecske), takácsatka, vincellérbogár, pajzstetű, gyapjastetű, fonálféreg, levéltetű.
"A legjobb eredményt adó növényi szívszer a galagonya". Ezt írja Dr. Oláh Andor "A természet patikája" c. könyvében. Ismerteti továbbá a galagonya hatóanyagainak a szívműködést kedvezően befolyásoló hatásait: javítja a szív koszorús ereiben a véráramlást, véd az angina pectoris (szívgörcs, szívnyomás) ellen.
Az edényben nevelt növények fejlődéséhez megfelelő ültetőközeg szükséges. Különböző növényekhez különböző közegek felelnek meg. Ha steril, gyomnövénymentes ültetőközeget használunk, a növénygondozás során értékes időt spórolhatunk meg.
2011. szeptember 8-án a Virágzó Zugló 2011 programja a Vezér út 28/b utcafrontját szépítette meg. Az addig szemetes, tarackos, kutyapiszokkal borított terület helyén ma már egy virágokkal és cserjékkel pompázó kert látványa várja az arra sétálókat!
Kedves Attila! Ilyen idős fákat csak szakember felügyelete mellett és főként géppel javasolt kiszedni, különben nagy valószínűséggel nem fogjak túlélni a bolygatást. Kézi erővel nem tudja elég nagy földlabdával kiemelni. Ideális időpont március lenne, ültetéskor figyelni kell a megfelelő meretű ültetőgödörre és az alapos beiszapolásra. Milyen talaj, mennyi fény és víz kell a fenyőknek? Óvatosan a fenyőfák metszésével!
Kedves Éva! A cserjék áttelepítése most márciusban ideális. Javasolt nagy ültetőgödörről, trágyáról és alapos beiszapolásról gondoskodni. A cserjéket minél nagyobb földlabdával érdemes kiszedni, hogy a hajszálgyökerekből minél több megmaradjon, illetve sértetlen maradjon. Ez segíti majd átültetés után a gyorsabb begyökerezést. Ennek érdekében az első hetekben száraz idő esetén gondoskodni kell a víz utánpótlásról is! Üdvözlettel, a Stipa szakértője
Tisztelt Bátory Tünde! A leírt helyre a borostyán, a lilaakác és a trombita folyondár fajtái alkalmasak lehetnek. A ládát nem kell hungarocellel kibélelni inkább kívülről kell télen takarni a ládát és a növényt. Ha lehet akkor nagyobb virágládába ültessük a növényeket pl 35*40*150cm. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs Pergolára, virágrácsra vagy kerítésre futtatható növények A lilaakác (Wisteria sinensis) gondozása Gonosz kúszók, avagy a trombitafolyondár fogságában
A leander az enyhe fagyot még átvészeli, de az elmúlt télről ez nem volt elmondható, ha szabadban hagyta, akkor nagy valószínűséggel elfagyott. Az elfagyott részen elszáradnak, megbarnulnak a levelek. Ha a tárolóban csak enyhe fagy volt, akkor érdemes visszametszeni és átültetni a növényt, majd védett helyre kiállítani a szabadba. Egy hétig naptól védett helyen szoktassuk a kinti klímához, csak ezután állítsuk végleges helyükre. Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Hogyan bírjuk virágzásra a leanderünket? A korán érkező fagy nem tesz jót a leanderrel Növények teleltetése: amarillisz és leander Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell
Tisztelt Kérdező! A babérmeggy virágait nem szükséges leszedni, hacsak nem érte a növényt valamilyen sokkhatás. Így látatlanban az öntözésre és a tápozásra javaslom figyeljen oda, ha kártevőt egyéb tünetet nem talált. Bármilyen örökzöldek számára forgalmazott tápoldat vagy műtrágya megfelel a célnak. Nem szabad túlzásba esni, az ajánlott dózist mindig be kell tartani! Üdvözlettel, a Stipa szakértője A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész