341. Kofavizit II.: Őstermelő 0-24
Egy rendes városi piacon mindig vannak őstermelők. Egy Lehel piaci őstermelőt kérdeztünk arról, hogyan osztja be a napját kétszer 12 óra munkára.
Egy rendes városi piacon mindig vannak őstermelők. Egy Lehel piaci őstermelőt kérdeztünk arról, hogyan osztja be a napját kétszer 12 óra munkára.
Megnéztük, milyen újdonságok próbálnak betörni 2007-ben a hazai élelmiszerpiacra. Láttunk biogesztenye-pürét, pálmazsíros gombacsipszet és sok más izgalmas földi jót.
Ez itt nem a reklám helye, hanem egyszerűen kíváncsiak lettünk, mit kell tudnia egy Kiváló Áruda díjas faiskolai lerakatnak. Így megkérdeztünk egyet!
Pár éve már megkérdeztük Bálint gazdát, hogy mit okoz a kertben a szokatlanul enyhe tél. A sok kemény telet megélt kertész videóriportban mondja el megérzéseit.
Mindenre elszánt vásárlók a biopiaci séta helyett házhoz rendelik az ökotermékeket. Annak ellenére, hogy a kézbesítés 17-02 óra között történik.
Kedves Bernadett! A képen egy zanót (Cytisus) van. Nem egy gyakori növény amit a kötészek használnak. Tudtommal nem kötnek belőle, de biztosan van aki kedveli és használja a növényt. Szereti a napos helyet és a jó vízháztartású és áteresztő talajt. Vízigénye közepes. Évente egyszer érdemes metszeni, júniusban.
Tisztelt Bényi Márta! A képen a közönséges takácsatka nyári nemzedéke található mely ezeket a tüneteket produkálja a szívogatásuk után. Az egyik képen a levél fonáki részén még a szövedékük is látható. Védekezés a Zoom 11SC nevű rovarölő szerrel lehetséges. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Bármi megfelel ami citokinin tartalmú szer.Beszerzési forrást nem ismerek de javaslom olyan gyógyszertárban kezdje az érdeklődést ahol vegyészeket is alkalmaznak. Üdv tibi
Tisztelt Kertbarát! A képen az őszibarack sztigminás betegsége látható. Megelőzés tavasszal bordói lével való lemosó permetezés. A virágzás után pedig Dithane-M-45 gombaölő szerrel védekezhetünk a foltos levelek kialakulásának megakadályozásában. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Andó József! A képen a bogyó gubacsdarázs lapos gubacsai láthatók a levél színén és a kitüremkedések a levél fonákán. Védekezés a Mospilan 20 SP, és a Karate 2,5 WG rovarölő szerekkel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu