3461. Készítsünk vajas szardíniával töltött uborkát! - piaci árak
Hozzávalók: 2 kis uborka, 25 g szardínia (50 g-ot is használhatunk, vegyük ki a konzervből, és csepegtessük le), 300 g vaj, ½ citrom, díszítésnek néhány szelet retek, só, fehér bors
Hozzávalók: 2 kis uborka, 25 g szardínia (50 g-ot is használhatunk, vegyük ki a konzervből, és csepegtessük le), 300 g vaj, ½ citrom, díszítésnek néhány szelet retek, só, fehér bors
A mai rohanó világban, egyre kevesebb idő jut arra, hogy kertünket gondozgassuk. Azt a kevés kis időt, ami mégis megadatik, nem feltétlen gyomlálással szeretnénk tölteni. Ez érthető. Ebben nyújthat segítséget a fenyőkéreg. De honnan tudjuk, hogy milyet válasszunk, és hogy választásunk biztos célnak megfelelő-e? Segítek!
Az idén 20 éves a Budavári Borfesztivál. Magyarország borászainak színe-java kínálja kóstolásra legszebb borait. A hazai nedűk mellett neves borkereskedők és a díszvendég jóvoltából számos külföldi bor is bemutatásra kerül.
Szeretjük a hagymát. Szeretjük ízgazdagságáért a konyhában és deviáns virágaiért a kertben. Irodalmi adatok szerint a hagyma őse Iránból származik, már i.e. 8.000 tájékán termesztették, sikerét bizonyítja kultúrákon átívelő legalább 10.000 éves múltja!
Hozzávalók: paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Kedves Papp Levente! Bármit ültethet! Azt javaslom, hogy a hagymákat szedje fel júniusban, és pihentesse sötét száraz penészmentes helyen, kb. 10-16 °C-on. Az ültető kosarak használatával meg tudjuk spórolni a hagymák utáni "nyomozást"! A nyári pihenő után pedig szeptemberben ültesse el a hagymákat! Tehát: az ágyást a tetszése szerint alakítsa ki, a hagymákat pedig a növények közé nyugodtan ültesse el. A Convolvulus arvensis L. magyar neve a mezei szulák. Az "L." betű, pedig Linnére utal, mert ő rendszerezte. Nagyon agresszív növény, több méterre is el tud "futni". Ha növényre fut, vagy növények között van, akkor csak kézzel lehet kiirtani, mert a totális gyomirtók mindent ki irtanak, amivel érintkeznek. Ha egyszikűek között fordul elő (búza, gyep, hagymások), akkor lehet szelektív gyomirtóval is próbálkozni, de a málna sajnos kétszikű, hasonlóan a gyümölcsök nagy többségéhez hasonlóan. A kétszikű gyomirtó neve egyébként: Desormon. Engedély köteles szer, a szabad forgalomban a Gyomstop nevű szer kapható, ami a Desormon gyengített változata. A tapasztalataim szerint ez nem túl hatásos.
A következő weboldal tartalmaz néhány címet, ahol hozzájuthat chia magokhoz: http://www.originalchia.hu/chia-lelohelyek/. Ajánlom még a http://www.biopiac.net/bioboltok.php weboldalt. A bio-áruházak weboldalaira navigálva rákereshet a chia magra, és így összehasonlíthatja a különböző árakat is!
A növény neve Jakobinia (vagy inkább Jacobinia justicia carnea) és Dél-Amerikából származik. Ez a rózsaszín virágú illatos cserje egy méternél nagyobbra is megnőhet, ezért időnként ajánlatos metszeni, ezzel is formázni a növényt. Fontos, hogy mindig nedves földe legyen, viszont ne tocsogjon a vízben. Ellenkező esetben levelei megbarnulnak. Télen ne tartsa 12 °C alatti hőmérsékleten, viszont fonto, hogy kapjon elegendő napfényt. Az átültetés ideje tavasszal van, viszont nem kötelező minden évben átültetni a növényt. A rendszeres tápoldatozása a növénynek felerősíti és meghosszabbítja a virágzását. Az virágzás alatt az elhalt virágokat szedje le, így további virágzásra késztetheti a növényt. A nyár végén ajánlott a bokrot jól visszavágni, így jövőre újból erőteljes virágzásba kezd majd. Ideális hőmérséklet 16-30 °C, viszont védje a közvetlen napfénytől. A hajtások kitűnően gyökereztethetőek. Egy utolsó tipp: ha azt szeretné, hogy igazán bokrossá váljon, akkor a hajtásvégeket gyakran csípje le, főleg, amíg a növény fiatal.
Üdvözlöm! Igen, lehet!
Az ördöglevél (Alocasia sanderiana) nem a legigénytelenebb növény. Amit gyakran nem híresztelnek vele kapcsolatban, hogy nem bírja sokáig sima szobanövényként a nappaliban. A földjére nagyon érzékeny növény. A földje tápanyagban gazdag, jó vízelvezetésű kell legyen. Főleg a téli időszakban gyakori probléma, hogy a túlöntözés következtében a levelek megbarnulnak, elszáradnak. Télen óvatosan kell bánni az öntözéssel. Ezért ajánlott, ha a talaj tartalmaz homokot, perlitet vagy tőzeget, így nem ragad meg a víz a földben. Tavasszal feltétlenül ültesse át a növényt (ezt amúgy is minden évben ajánlott megtenni), majd miután a növény megszokta a környezetét, el lehet kezdeni tápoldatozni. Nyáron a félárnyékot szereti, télen viszont sok napfényre van szüksége. Kapcsolódó cikk: Az ördöglevél