3461. Készítsünk vajas szardíniával töltött uborkát! - piaci árak
Hozzávalók: 2 kis uborka, 25 g szardínia (50 g-ot is használhatunk, vegyük ki a konzervből, és csepegtessük le), 300 g vaj, ½ citrom, díszítésnek néhány szelet retek, só, fehér bors
Hozzávalók: 2 kis uborka, 25 g szardínia (50 g-ot is használhatunk, vegyük ki a konzervből, és csepegtessük le), 300 g vaj, ½ citrom, díszítésnek néhány szelet retek, só, fehér bors
A mai rohanó világban, egyre kevesebb idő jut arra, hogy kertünket gondozgassuk. Azt a kevés kis időt, ami mégis megadatik, nem feltétlen gyomlálással szeretnénk tölteni. Ez érthető. Ebben nyújthat segítséget a fenyőkéreg. De honnan tudjuk, hogy milyet válasszunk, és hogy választásunk biztos célnak megfelelő-e? Segítek!
Az idén 20 éves a Budavári Borfesztivál. Magyarország borászainak színe-java kínálja kóstolásra legszebb borait. A hazai nedűk mellett neves borkereskedők és a díszvendég jóvoltából számos külföldi bor is bemutatásra kerül.
Szeretjük a hagymát. Szeretjük ízgazdagságáért a konyhában és deviáns virágaiért a kertben. Irodalmi adatok szerint a hagyma őse Iránból származik, már i.e. 8.000 tájékán termesztették, sikerét bizonyítja kultúrákon átívelő legalább 10.000 éves múltja!
Hozzávalók: paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Üdvözlöm! A cukorborsó fő ismérve, hogy a hüvelye falán nem képződik kemény hártya, így a borsókat hüvellyel együtt is fogyaszthatjuk. Már március végén vethető. Teljesen megegyezik a zöld borsónál leírtakkal a termesztése.
Kedves Balázs Béla! Mindent jól csinál! A talaj, a dugvány, minden jó, kivéve a palack alját, a pára érdekében, mindenképpen szellőztesse gyakran! A dugvány alját (talp-lemezét) egyenes vágással - éles ollóval, vagy késsel - készítse el. Sok sikert a szaporításhoz!
Próbáljon meg érdeklődni a következő weboldalakon, esetleg megkérdezni őket is, ha netalán náluk jelenleg nem lenne: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Így, a leírás alapján több dolog is lehet. Konkrétan rágásnyomokat lát a növényeken. Ha nem, lehet palántadőlés is. Látatlanban sajnos nehéz megmondani. Fontos kérdés, hogy végzett-e talajfertőtlenítés valamilyen módszerrel?
A megnyúlt és elgyengült levelek fejlesztését egyértelműen a fényhiány okozza. A téli időszakban ezért célszerű hűvös helyiségben tartani a növényt visszafogott öntözés és tápozás mellett, hogy elkerülhető legyen a korai (téli) levélfejlődés. A növények fényigénye, és egy átlagos, világosnak gondolt helyiségben mérhető megvilágítás hatalmas különbség lehet. Egy kifejezetten világos nappaliban nyáron is csak 5-600 lux megvilágítás mérhető, míg egy átlagos nyári napon a szabadban ez az érték ennek tíz-húszszorosa.