3471. Újra itt a Hortus Hungaricus!
Magyarország legnagyobb kertészeti kiállítása nyitja meg kapuit szeptember 23-án, pénteken a SYMA csarnokban. A Hortus Hungaricus idén 18. alkalommal kerül megrendezésre.
Magyarország legnagyobb kertészeti kiállítása nyitja meg kapuit szeptember 23-án, pénteken a SYMA csarnokban. A Hortus Hungaricus idén 18. alkalommal kerül megrendezésre.
A Virágzó Zugló 2011 Programja egyre nagyobb elismerésnek örvend. Ez nem is csoda, hiszen a felújított és megszépített utcafrontokban nem csak az ott lakók gyönyörködhetnek, hanem a mindenki, aki elhalad mellettük. Köszönet a munkákban résztvevőknek!
Palacsinta tészta: 25 dkg liszt, 4 tojás, 4 dl tej, 2 evőkanálnyi olaj, 1 késhegynyi só. Töltelék: 3 fej vöröshagyma, 20 dkg gomba, 1 csokor kapor, 1 evőkanálnyi cukor, 2 evőkanálnyi vörös bor, 1 evőkanál olívaolaj, só, bors.
A tiszafa (Taxus baccata) akár 2000 évig is élhet, és 12-15 méter magasra is megnőhet. Erőteljes, széles, kúpos koronája van, a lombja egészen sötétzöld, a törzse rövid, sima, vagy hosszanti irányban tagolt, kérge vékony lapokban, pikkelyekben hámlik.
A Virágzó Zugló 2011 utcafront szépítési programja ezúttal a Királyhida utca 1. szám alá látogatott el. Lássuk, mi is történt augusztus 11-én.
Kedves Dániel! Nagyon jól tette, hogy öntözni kezdett, sajnos idén elég száraz és meleg a tavaszunk eddig, így már most érdemes pótolni a vizet, mert hamarosan a virágzási időben nagy szüksége lesz a fáknak a készletekre. Hetente egy öntözés elegendő egyelőre, hacsak nem tör be a nyár hirtelen, de az éjszakai pára még ilyenkor sokat segít. Üdv, a Stipa szakértője Támad a virágfertőző monília A meggyfák metszése Meggyfától a befőttig
A Senecio Himalaya egy pozsás növény, hazánkban szobanövényként tarthatóak, nyáron napos helyen a szabadban nevelhetőek, ezért inkább egy nagyobb dézsába ültetném át, amit aztán ősz végén védett helyre lehet tenni. Kis bokorrá fejlődhet, ami igény szerint metszhető. Elsősorban lombjával díszít, virágai aprók.
A leander az enyhe fagyot még átvészeli, de az elmúlt télről ez nem volt elmondható, ha szabadban hagyta, akkor nagy valószínűséggel elfagyott. Az elfagyott részen elszáradnak, megbarnulnak a levelek. Ha a tárolóban csak enyhe fagy volt, akkor érdemes visszametszeni és átültetni a növényt, majd védett helyre kiállítani a szabadba. Egy hétig naptól védett helyen szoktassuk a kinti klímához, csak ezután állítsuk végleges helyükre. Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Hogyan bírjuk virágzásra a leanderünket? A korán érkező fagy nem tesz jót a leanderrel Növények teleltetése: amarillisz és leander Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell
Csodatölcsér (Mirabilis jalapa) elsősorban magról nevelhető egynyári növény, méretes magjait április-májusban könnyen helybe vethetjük. Igénytelen, jól tűri az árnyékos helyeket is. 40-60 cm magas bokrot alkot, ezért érdemes 30x30 cm helyet hagyni a tövek között. Amennyiben mégis gumóról szaporítaná, akkor a fagyok előtt ássuk fel a gumókat, és a földet távolítsuk el róla. A szárát vágjuk vissza. Száraz, hűvös helyen, a dáliákkal együtt teleltethetjük. Az előző éves szár helye alapján megállapíthatjuk, hogy az a gumó felső része, ez nézzen a következő évben is felfelé. Érdemes tudni, hogy a csodatölcsér gyökere és magja erősen mérgező, a gyökér bőrirritációt idézhet elő az érzékenyeknél, legyünk óvatosak vele. Színpompás virágágyás magról - most vessük el a magokat Melyek a magról legkönnyebben nevelhető egynyári virágok?- 1. rész Melyek a magról legkönnyebben nevelhető egynyári virágok? - 2. rész
Mindenképp ajánlott a földcsere, de nem a pistike esetleges mérgező volta miatt. A tavalyi évben a már használt földben felélte a pistike az összes tápanyagot, a most fejlődésnek induló fűszernövényeknek nem lenne miből táplálkozniuk, ezért ha életerős fűszernövényeket szeretne nevelni, tegye az új virágföldbe. Tavaszi fűszernövények balkonládában Fűszernövények ültetése teraszra, erkélyre Termesszük meg a saját fűszernövényeinket! 6 mutatós ötlet beltéri fűszerkerthez Milyen fűszernövényeket termesszünk bent? 1. rész