3471. Újra itt a Hortus Hungaricus!
Magyarország legnagyobb kertészeti kiállítása nyitja meg kapuit szeptember 23-án, pénteken a SYMA csarnokban. A Hortus Hungaricus idén 18. alkalommal kerül megrendezésre.
Magyarország legnagyobb kertészeti kiállítása nyitja meg kapuit szeptember 23-án, pénteken a SYMA csarnokban. A Hortus Hungaricus idén 18. alkalommal kerül megrendezésre.
A Virágzó Zugló 2011 Programja egyre nagyobb elismerésnek örvend. Ez nem is csoda, hiszen a felújított és megszépített utcafrontokban nem csak az ott lakók gyönyörködhetnek, hanem a mindenki, aki elhalad mellettük. Köszönet a munkákban résztvevőknek!
Palacsinta tészta: 25 dkg liszt, 4 tojás, 4 dl tej, 2 evőkanálnyi olaj, 1 késhegynyi só. Töltelék: 3 fej vöröshagyma, 20 dkg gomba, 1 csokor kapor, 1 evőkanálnyi cukor, 2 evőkanálnyi vörös bor, 1 evőkanál olívaolaj, só, bors.
A tiszafa (Taxus baccata) akár 2000 évig is élhet, és 12-15 méter magasra is megnőhet. Erőteljes, széles, kúpos koronája van, a lombja egészen sötétzöld, a törzse rövid, sima, vagy hosszanti irányban tagolt, kérge vékony lapokban, pikkelyekben hámlik.
A Virágzó Zugló 2011 utcafront szépítési programja ezúttal a Királyhida utca 1. szám alá látogatott el. Lássuk, mi is történt augusztus 11-én.
Réti füzény (Lythrum salicaria) Magas termetű évelő, mutatós bíbor rózsaszín füzérvirágzattal. Magaskórós bozóttosok növénye vízparton, ártéren, mocsaras területeken gyakori. Cseranyagokat tartalmaz, korábban a népi gyógyászatban vérnyomáscsökkentőnek használták. Nemesített fajtáit (Pl L. s. 'Robin" ) évelő dísznövénynek árulják.
A képen nem látok semmi rendelleneset, csak hogy nem termékenyült meg a virág. Az idei évben, a hideg március és a gyors felmelegedés hatására a növények gyorsan kihajtottak, viszont az őket beporzó rovarok még késésben vannak - főleg a méhek, Egy-két termésnél többet úgy sem érdemes az első évben hagyni a csemetén, a későbbiekben majd meghálálja a gondoskodást. Az almafa metszése Az almafák metszése és védelme Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Tűztövis gubacsatka (Aceria pyracanthi) támadta meg a növényt. A mgtámadott levelek felhólyagosodnak és a növény szövetében élnek az igen apró gubacsatkák és szívogatják a növény nedveit. Ha kisebb mennyiségű a fertőzött levél, akkor a fertőzödd levelek leszedegetésével és elégetésével is védekezhetünk, ha ez nem megoldható, akkor atkaölő (akaricid) rovarölő szerrel permetezhetünk.
Ez egy klasszikus tünet a Phoenix pálmáknál, és a fényhiány okozza. A növényt célszerű - némi szoktatás után - tavasztól őszig a szabadban, napos vagy félárnyékos helyen tartani. Néhány alapvető tanács a gondozására az alábbi linken: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/datolyapalma-gondozasa-phoenix-canariensis/2607/
Valóban szép suhángokká fejlődtek a citromok! Érdemes lenne visszametszeni a szárat, ami után oldalágakat fejleszt a növény és bokrosodni fog. Másik fontos dolog lenne, hogy évközben ki kellene tenni a szabad levegőre, ami tovább erősíti a növényt, A citrom ápolásáról bővebben írtunk alábbi cikkeinkben: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Mediterrán növényeket mediterrán virágföldbe Citromfa teleltetése 4 lépésben