3471. Újra itt a Hortus Hungaricus!
Magyarország legnagyobb kertészeti kiállítása nyitja meg kapuit szeptember 23-án, pénteken a SYMA csarnokban. A Hortus Hungaricus idén 18. alkalommal kerül megrendezésre.
Magyarország legnagyobb kertészeti kiállítása nyitja meg kapuit szeptember 23-án, pénteken a SYMA csarnokban. A Hortus Hungaricus idén 18. alkalommal kerül megrendezésre.
A Virágzó Zugló 2011 Programja egyre nagyobb elismerésnek örvend. Ez nem is csoda, hiszen a felújított és megszépített utcafrontokban nem csak az ott lakók gyönyörködhetnek, hanem a mindenki, aki elhalad mellettük. Köszönet a munkákban résztvevőknek!
Palacsinta tészta: 25 dkg liszt, 4 tojás, 4 dl tej, 2 evőkanálnyi olaj, 1 késhegynyi só. Töltelék: 3 fej vöröshagyma, 20 dkg gomba, 1 csokor kapor, 1 evőkanálnyi cukor, 2 evőkanálnyi vörös bor, 1 evőkanál olívaolaj, só, bors.
A tiszafa (Taxus baccata) akár 2000 évig is élhet, és 12-15 méter magasra is megnőhet. Erőteljes, széles, kúpos koronája van, a lombja egészen sötétzöld, a törzse rövid, sima, vagy hosszanti irányban tagolt, kérge vékony lapokban, pikkelyekben hámlik.
A Virágzó Zugló 2011 utcafront szépítési programja ezúttal a Királyhida utca 1. szám alá látogatott el. Lássuk, mi is történt augusztus 11-én.
A selyempálma vagy selyemtölgy (Grevillea robusta) Ausztráliából származó növény, a félárnyékos, levegős helyet kedvelő, de meglehetősen kényes növény. Fagypont felett, de hűvösben kell teleltetni és télen ritkábban, de lágy vízzel locsolni. A száradó levelek tápanyaghiányra is utalhatnak, tavasszal érdemes kombinált tápanyagot tartalmazó, laza szerkezetű virágföldbe átültetni.
Ez valamivel nehezebb feladat, mivel április, májusban már szinte magától is nyílik a tulipán, nincs szükség külön hajtatásra, ráadásaul ha az idő melegre fordul, az felgyorsítja a növekedést. A következő cikkből kiszámolható, hogy mennyi hideghatás kell a tulipán hagymáknak, hogy virágoztathatók legyenek, erre kell kb. 4-6 hetet hozzászámolni a kihajtástól a virágzásig.
A levéltetű a diófán valóban sok bosszúságot okozhat, mivel a fa mérete miatt elég nehézkes a permetezés. S mivel a levéltetűk jó túlélők, ha nem a teljes fa van lepermetezve, valamelyik zugban meghuzzák magukat s túlélnek. Ennek kivédésére ki lhet próbálni a Chess nevű szert, amelyik a fa szöveteiben elszálítódnak a fa csúcsába is, és remélhetőleg mindenhonnan kiirtja a tetűt. Persze mindezt csak jövő tavasszal.
Mivel az aranyvessző vagy aranyfa(Forsythia sp.) a lombfakadás előtt virágzik nem érdemes azelőtt metszeni. Azért, hogy minnél nagyobb virágpompának örülhessünk, nyugodtan lehet addig várni amíg elvirágzik a bokor, s csak utána metszeni.
A füvesítésben nincs nagy különbség aközött, hogy gyeprácsba vagy az egész kertben történik, viszont idén már túl hideg a talaj, a magvetéshez. Most már meg kell várni a tavaszt és akkor nekiállni a fűmagvetésnek. <p>Mellékelt cikkünk részletesen foglalkozik a fűmagvetéssel.