3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Kedves Érdeklődő! Tudni kéne pontosan milyen fajta, mert több nemzetség tagjai télállók a mi éghajlatunkon. Szobai körülmények között biztosan nem fog olyan ütemben és formában fejlődni a megváltozott életkörülmények miatt. Az idős példány nehezen alkalmazkodik. Kisebb egyeddel lehet próbálkozni, de télen a meleg, száraz fűtési szezonban biztosan veszít vonzerejéből. Rendszeres permetezést és öntözést kíván szobában nevelve egész évben. A fagytűrő növényeknek szükségük van egy pihenőidőszakra, hogy fel tudjanak készülni a következő évi aktív fejlődésre. Lehet kapni a kereskedelemben többféle szobai tartásra alkalmas bambusz fajt. Üdvözlettel Vasvári János Zasolt
Kedves Jeremy! A képen egy szobai fikusz van (Ficus benjamina natasa). Ez egy speciálisan kis levelű faj. A huzatra nagyon érzékeny, ezért valószínű, hogy a leveleit ezért hullajtja, ez nagyon gyakori probléma. Minél világosabb egy Ficus faj levele, annál több fényt igényel. A gondozása: huzatmentes és világos hely, ahová nem tűz be közvetlenül a napfény. Szereti a meleget és a tápdús talajt, amit tápoldattal lehet pótolni, ha már nem megfelelő a föld tápanyag értéke. Hetente 3-4 szer öntözze. Kapcsolódó cikkek: Kislevelű fikusz: az ország legcsábítóbb szobanövénye Szobafikusz (Ficus elastica) Kapaszkodó fikusz (Ficus pumila)
Üdvözlöm! A képen egy Philodendron erubescens látható.
Kedves József. A két növény nem ugyanaz, különböző családba is tartoznak. A ginger cardamom egy gyömbér fajta (a növény kinézete). A gyömbérnek nem szív alakú levelei vannak, úgyhogy valószínűleg valóban ginszengről lehet szó. Kapcsolódó cikk: A ginseng növény
Kedves Hömpölygő! 1. négyzetméterenként kb. 5-6 lapát elég a talajjavításra. Beásva, kb. 20 cm. mélységben érdemes bedolgozni a talajba. Az ültetett növényekhez nyugodtan mehet egy-két lapát humusz nyugodtan. 2. a talajjavításra a tőzeg kíváló, mert megtartja a vizet és lazítja a szerkezetet. komposzt és tőzeg 1:1 arányú keverékét használjuk mi is. Bevált nagyon. A bedolgozás, szintén egy ásónyom mélyen történjen. A perlitet nem szokták használni, a szaporításnál van jelentősége. Tehát: én azt javaslom, hogy agyagos területen homok-tőzeg-komposzt keveréke lenne a legjobb, 1:1:1 arányú arányban. Egy ásó nyom mélyen kell beforgatni. Tavasszal vagy ősszel komposztáljuk a talajt? Hogyan készítsünk komposztot? Nem is gondolnánk, mennyi előnnyel jár a komposztálás