3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Kedves Aggot Józsefné! Valóban jó trágya és talajjavító! A tojáshéj és kávézacc keveréke hasznos! Itt egy korábbi cikkünk, a részleteket illetően: Ne dobjuk el a kávézaccot, hasznosítsuk kertünkben!
Kedves Brigi! A hűséges futókát ajánlom (Sindapsus aureus). Ezt a növényt golyóállónak szoktam titulálni! A közönséges fikusz (Ficus elastica), a kukoricalevél (Aspidista elatior), a rákvirág (Aglaeonema commutatum) is a hasonló kategóriát képviselik, ezeket bátran ajánlom!
Ha átültetésre van szükség, most a legalkalmasabb rá az idő. Átültetés előtt vágja vissza a lombot kétharmadára, vagy felére, félgömb alakban. A tövek nagy gyökérrel/földlabdával kerüljenek kiemelésre. Az új hatások idén nem, vagy alig fognak virágozni, de a következő évtől vissza fog állni megszokott virágzási rendjük. Biztonságos szaporításukhoz fűtött fólia, vagy üvegház szükséges. Ha a kertben laza, homokos a talaj, próbálkozhat 10-15 cm-es, fás dugványok dugványozásával helyben, állandó locsolás mellett.
Üdvözlöm! A válaszom: mindegyikhez! Talajjavításra és tápanyag-utánpótlásra is kiváló! Érett marhatrágyát javaslok, vagy a kereskedelmi forgalomban kapható komposztált marhatrágyát ajánlom a legjobban, mert nagyon jól használható és nehezebben lehet "túladagolni", azaz a növényeket kiégetni. Kerti növényekhez - a saját tapasztalataim alapján - a marhatrágya és a rostos tőzeg 1:1, vagy 2:1 arányú keverékét ajánlom!
A leander virágzásának kezdete nyár elejére tehető, és egész nyáron át folyamatosan gyönyörködhetünk a gyönyörű virágokban! (Június-október). Néhány cikk a leander gondozásával kapcsolatban, amivel elősegíthetjük az erőteljesebb virágzást: