3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Kedves Kerttulajdonos! Az ültetési távolság valóban nagyon kevés. Ilyenkor előfordulhat, hogy később az erős oldalgyökerek "megemelik" a kerítés lábazatát. Javaslom, hogy tavasszal minden irányból, egyformán vágja vissza az oldalhajtásokat kb. a felére. Ezt minden évben megismételve sűrű szerkezetű, keskeny sövényt fog kapni, amely - ha a növények oldalt már összeértek - sövénynyíróval vágható.
Üdvözlöm! A rossz hírem az, hogy semmivel nem tudják őket elriasztani! Sajnos meg kell szokni a madarak jelenlétét, illetve át kell alakítani a helyet, a kéreg helyett esetleg talajtakaró növényekkel, vagy kaviccsal, kőzúzalékkal!
Kedves Emese! Ez egy valóban ritka növény: Cornus macrophylla névre hallgat, ez egy som-féle!
Tisztelt János! A végleges tőkeforma a 3. évben alakul ki, ezért azt javaslom, hogy a vesszőket hagyja rövidebbre, akkor is, ha a tőke több, mint 3 éves, de szerintem nem valószínű! Tehát: a lekötött kart hagyja rövidebbre és minden évben hagyja hosszabbra!
Kedves Brigi! Nem ismerem a könyvet, de nem hiszem, hogy bárkit félrevezetnének, hiszen azért szakmai lektoráláson megy keresztül. Az elképzelhető, hogy egyes könyvekben néha eltérő módon írnak ugyan azon növényről, de alapjába véve nagyon nem térnek el, de hangsúlyozom, a könyvet nem ismerem, de a kereskedelmi és szakmai szabályokat figyelembe véve, biztosan használható a könyv!